8 maja – IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

ŚW. JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR – JEST JUŻ Z NAMI

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

22 MAJA 2022 – BEATYFIKACJA SŁUGI BOŻEJ PAULINY JARICOTT

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 dzień każdego miesiąca.

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

8 maja IV niedziela Wielkanocna DOBREGO PASTERZA

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 10, 27-30

Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Aby być „z owiec Jezusa” trzeba zgodzić się na przynależność do Niego, a to zakłada poddanie się Jemu. Nie oznacza to, że mamy wyłączyć własną wolę. Chodzi o uznanie wyższości Boga nad nami, także w pewnych konkretnych decyzjach.

To właśnie stanowi częsty powód braku wiary Jezusowi: że nie chcemy być od nikogo zależni. Ale to jest niemożliwe – zawsze jesteśmy od kogoś zależni. Chodzi więc o to, aby być zależnym od kogoś, kto naprawdę o nas dba, jak dobry pasterz, a nie od kogoś, kto nie przejmuje się specjalnie naszym losem.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 8 maja – IV niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Katolickim obchodzony będzie 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, pod hasłem: „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30, Nabożeństwo majowe Litania loretańska. Dziś dzień imienin Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka – módlmy się w Jego intencji.

1a. Od soboty 7 maja modlimy się o jedność Kościoła Chrystusowego. Przez nowennę do św. Andrzeja Boboli przygotowujemy się na przeżycie liturgicznego święta św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

2. W poniedziałek 9 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

2a. W poniedziałek 9 maja – odpust ku czci św. Stanisława w Uhercach Mineralnych – główna Msza Święta o godz. 11:00.

3. We wtorek 10 maja – wspomnienie św. Jana z Avili, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 18:00 z majówką.

4. W środę 11 maja – wspomnienie św. Franciszka de Hieronimo, prezbitera – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

5. W czwartek 12 maja – wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa lub wspomnienie św. Pankracego, męczennika – Msza Święta majówką o godz. 18:00.

6. W piątek 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – 105 rocznica objawień w Fatimie w 1917 roku, także wspomnienie św. Serwacego, 41 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II, początek nowenny do św. Rity – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 maja każdego miesiąca.

7. W sobotę 14 maja – święto św. Macieja, apostoła, w Sanoku – wspomnienie Matki Bożej Pocieszenia, w Warszawie uroczystość Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy, Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

8. W niedzielę 15 maja – V niedziela Wielkanocna. Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30, Nabożeństwo majowe Litania loretańska.