1. W niedzielę 13 listopada – XXXIII Niedziela Zwykła, VI Światowy Dzień Ubogich, XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

1a. W dniach 11-19 listopada odmawiamy nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

1b. Listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych, refleksji – co po nas zostanie. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, dalszą rodzinę, znajomych, dzieci nie narodzone, dusze w czyśćcu cierpiące – ofiarowane odpusty, Komunia Święta, modlitwa są ratunkiem dla dusz, które jeszcze nie osiągnęły Życia Wiecznego.

1c. Odpust jest darowaniem kar za grzechy odpuszczone wcześniej w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Odpust można zyskiwać pod warunkiem przyjęcia Komunii Świętej, modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty (Za dzieci, które cierpią: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.), nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest też brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

1d. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc w pełnym sfinansowaniu prac konserwatorskich w Prezbiterium.

Korzystając ze sprzyjającej pogody rozpoczęliśmy kolejne działania – są to prace przygotowawcze do ułożenia wokół Kościoła chodnika z kamienia rzecznego. Całe zadanie jest wycenione na 200.000 zł. Każdy dar serca przekazany do skarbonek w Kościele lub na konto Parafii jest wielkim wsparciem dla naszej Wspólnoty liczącej 230 wiernych.

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie BÓG ZAPŁAĆ.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 14 listopada – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 15 listopada – wspomnienie wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 16 listopada – wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła, a także św. Małgorzaty Szkockiej oraz św. Gertrudy, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 17:00.

6a. W piątek 18 listopada – 80 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Jana Siuzdaka – Proboszcza w Wołkowyi od 1931, aresztowanego 6 kwietnia 1940, zamordowanego w Hartheim 18 listopada 1942.

7. W sobotę 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 17:00.

8. W niedzielę 20 listopada – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.