Dzieło Pomocy Powołaniom

Dzieło Pomocy Powołaniom jest Ruchem Katolickim, którego celem jest niesienie pomocy osobom powołanym do Służby Bożej poprzez:

– prośbę skierowaną do Pana Boga o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne,

– troskę o kandydatów do kapłaństwa i życia konsekrowanego, na każdym etapie ich formacji,

– odpowiedzialność za wszystkich, którzy już zostali wyświęceni lub konsekrowani.

Do intencji ogólnych całego DPP można dołączyć intencję szczegółową za szczególnie sobie bliską (np. za kogoś powołanego z rodziny, za miejscowego duszpasterza, o powołania misyjne, itp.).

Rodzaj i częstotliwość modlitwy określa każdy sam i spełnia według aktualnych możliwości. Może to być nawet jedno: „Zdrowaś Maryjo” raz na jakiś czas, może być coś więcej. Zobowiązanie to, nie pociąga za sobą odpowiedzialności w sumieniu, tzn. nie trzeba się spowiadać z ewentualnych zaniedbań. Nie chodzi tu o pomnożenie grzechów, lecz o pomnożenie dóbr duchowych.

Do wspólnoty Dzieła Pomocy Powołaniom można przystąpić w naszej Parafii należy wypełnić deklarację i podjąć modlitwę w intencjach powołaniowych.

Do DPP włączyć może się każdy, kto deklaruje ofiarowanie jakiejś modlitwy lub cierpienia w intencji powołań lub za powołanych.

Alumni, kilka razy w roku odwiedzają parafie Archidiecezji Przemyskiej i spotykają się z członkami DPP, wyrażając im swoją wdzięczność jakimś drobnym znakiem.

Msza Święta w intencji Członków Wspólnoty DPP odprawiana jest w każdy czwatek w Przemyskim Wyższym Seminarium Duchownym.

Informacje o inicjatywie modlitwy w intencji powołań i Seminarzystów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu

W naszej Parafii w intencji powołań i Seminarzystów, a także całego Duchowieństwa i Zgromadzeń Zakonnych Archidiecezji Przemyskiej modlimy się w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.

Kilka słów o Patronie i modlitwa więcej…

Modlitwa Pawła VI

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami.

Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego ustawicznie składasz na ołtarzach swoją ofiarę.

Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi takie horyzonty, by dostrzegali cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości.

Spraw, by odpowiadając na Twoje wołanie przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Ciało mistyczne – Kościół i byli solą ziemi, i światłością świata.

Rozszerz, o Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościołowi oraz ludziom potrzebującym pomocy i miłości. Amen.

Modlitwa Jana Pawła II

Maryjo, Matko Jezusa Chrystusa i Matko kapłanów, przyjmij ten tytuł, którym Cię obdarzamy, by oddać cześć Twemu macierzyństwu i wraz z Tobą kontemplować Kapłaństwo Twego Syna i Twoich synów, Święta Boża Rodzicielko.

Matko Chrystusa, Kapłanowi – Mesjaszowi dałaś ludzkie ciało, by zostało namaszczone Duchem Świętym dla zbawienia ubogich i skruszonych w sercu – zachowaj kapłanów Matko Zbawiciela.

Matko wiary, Ty przyniosłaś do świątyni Syna Człowieczego, wypełnienie obietnic danych Ojcom – oddawaj Ojcu, dla Jego chwały, kapłanów Twego Syna, Arko Przymierza.

Matko Kościoła, razem z uczniami w Wieczerniku modliłaś się do Ducha Świętego za Nowy Lud i jego Pasterzy – uproś dla stanu kapłańskiego pełnię darów, Królowo Apostołów.

Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia i Jego misji, szukałaś Go wśród tłumów, gdy nauczał, stałaś przy Nim, gdy został wywyższony ponad ziemię, wyniszczony przez jedyną i wieczną ofiarę, a towarzyszył Ci Jan jako Twój syn – przygarniaj powołanych, osłaniaj od początku ich wzrastanie, wspomagaj w życiu i w posłudze Twoich synów, Matko Kapłanów. Amen.

Litania do Błogosławionego Ks. Jana Balickiego

Pasterzu według Serca Bożego

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami.

K. Módl się za nami Błogosławiony Janie Balicki

W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się

Boże, tylko Ty jesteś święty i bez Ciebie nikt nie jest dobry, spraw za wstawiennictwem Błogosławionego Jana, abyśmy prowadzili życie prawdziwie chrześcijańskie i mogli oglądać Twoją chwałę w niebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.