11 grudnia – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE – Radujcie się

1. W niedzielę 11 grudnia – III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE – RADUJCIE SIĘ ZAWSZE W PANU, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

Abp Adam Szal – List pasterski na 1. Niedzielę Adwentu 2022

Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny 2022/23 pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

Patronem Roku Liturgicznego 2022/23 w Archidiecezji Przemyskiej jest św. Andrzej Bobola.

2. W poniedziałek 12 grudnia –wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

3. We wtorek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

3a. We wtorek 13 grudnia – 115 rocznica urodzin bł. Władysława Findysza (ur. 13 grudnia 1907 w Krościenku Niżnym), prezbitera i męczennika reżimu komunistycznego, zm. 21 sierpnia 1964 roku.

3b. We wtorek 13 grudnia – 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego (1981 r.), módlmy się za ofiary stanu wojennego, za obrońców Wiary Świętej, za internowanych i niosących pomoc internowanym i ich rodzinom.

Zapal „ŚWIATŁO WOLNOŚCI”, zapal święcę w oknie o godz. 19:30.

Akcja „Światło Wolności” stanowi nawiązanie do tradycji zapalania w oknach świec w kolejnych latach w rocznicę 13 grudnia, na znak protestu i pamięci o tych wydarzeniach i ich Ofiarach. Świecę – w akcie dużej odwagi cywilnej – zapalano w oknach wielu polskich domów, a także w geście solidarności z Polakami zdarzało się to za granicą.

4. W środę 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 15 grudnia – wspomnienie św. Marii Crocifissa, dziewicy – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

6. W piątek 16 grudnia – wspomnienie św. Adelajdy, cesarzowej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

6a. SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA W GÓRZANCE – od 15:00.

6b. Początek Nowenny do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać w dniach 16-24 grudnia.

7. W sobotę 17 grudnia –  wspomnienie św. Jana z Mathy, prezbitera – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

7a. Wielkie Antyfony Adwentowe to 7 krótkich zdań, które odmawia się od 17 do 23 grudnia.

Mądrości, która z ust Bożych wypływasz,
wszystko urządzasz, zewsząd cel dobywasz.
Przyjdź nas nauczyć drogi roztropności,
Wieczna Mądrości.

O Adonai! Wodzu Izraela,
coś go wybawił z rąk nieprzyjaciela.
Przybądź upadłym pod ciężkim brzemieniem,
z silnym ramieniem!

Korzeniu Jesse! Tyś chorągwią ludów,
zamilkną króle na widok Twych cudów.
Przybądź i pośpiesz, użal się złej doli,
wybaw z niewoli!

Kluczu Dawidów! Izraela Boże,
co Ty otworzysz nikt zamknąć nie może!
Przybądź, a wywiedź mocą Twej prawicy,
więźniów z ciemnicy!

O Wschodzie ranny! Światło wiekuiste,
sprawiedliwości słońce promieniste.
Przybądź i oświeć w ciemnościach siedzące,
nędznych tysiące!

Królu narodów! Tyś ich upragnieniem,
Tyś jest węgielnym jedności kamieniem.
Przybądź, niech człowiek przez Ciebie stworzony,
będzie zbawiony!

Emmanuelu! Królu, Prawodawco,
Oczekiwanie narodów i Zbawco.
Przybądź i nasze wysłuchaj wołanie,
Boże, nasz Panie!

Ukazują one mesjańskie tytuły Jezusa Chrystusa, odsłaniają przed nami tożsamość i zadania, jakie wobec Boga i nas wykonał i wciąż wykonuje Mesjasz, Jezus Chrystus.

Sapientia
Adonai, Deus Israel
Radix Iesse
Clavis Davidi
Oriens
Rex Israel
Emmanuel

Pogrubione litery od końca ERO CRAS – oznaczają JUTRO PRZYBĘDĘ.

8. W niedzielę 18 grudnia – IV NIEDZIELA ADWENTU, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

Drogim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy za pomoc w pełnym sfinansowaniu prac konserwatorskich w Prezbiterium.

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie BÓG ZAPŁAĆ.

WSPARCIE PRAC PRZY KOŚCIELE
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.