15 maja – V niedziela wielkanocna

ŚW. JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR – JEST JUŻ Z NAMI

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

22 MAJA 2022 – BEATYFIKACJA SŁUGI BOŻEJ PAULINY JARICOTT

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 dzień każdego miesiąca.

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

15 maja V niedziela Wielkanocna

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 13, 31-33a. 34-35

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Największym uwielbieniem Boga jest Miłość. Ona jest najpiękniejszym hymnem na Jego cześć, bo jakby wyśpiewuje Jego samego. Miłość jest najwyższą formą modlitwy, bo jest doświadczeniem Boga na własnej skórze. Dlatego jest nowym i właściwie jedynym przykazaniem. Kto naśladuje Miłość Jezusa, ten przestrzega wszystkie „stare” przykazania.

Jezus jest najlepszym na świecie mistrzem Miłości. Wszyscy inni nauczyciele tego najwspanialszego sposobu życia nie dorastają Mu do pięt. Dlatego szczęśliwi są ci, którzy Go znają.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 15 maja – V niedziela Wielkanocna. Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30, Nabożeństwo majowe Litania loretańska.

1a. Ostatni dzień nowenny (trwającej od soboty 7 maja) o jedność Kościoła Chrystusowego – nowenną do św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika przygotowując się na przeżycie liturgicznej uroczystości ku Jego czci.

2. W poniedziałek 16 maja – uroczystość św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, Patrona Polski – Msza Święta z majówką o godz. 18:00. Módlmy się, aby dołączył do grona GŁÓWNYCH PATRONÓW POLSKI. Módlmy się o obronę polskich granic, módlmy się za straż graniczną, módlmy się za Polskę i Polaków, módlmy się za Wojsko Polskie, módlmy się o pokój w Polsce i na świecie. Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami.

3. We wtorek 17 maja – wspomnienie bł. Antoniny Mesina, męczennica – Mszy Świętej nie będzie, proszę o 18:00 przyjść na majówkę.

4. W środę 18 maja – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera – Mszy Świętej nie będzie, proszę o 18:00 przyjść na majówkę.

5. W czwartek 19 maja – wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika – Mszy Świętej nie będzie, proszę o 18:00 przyjść na majówkę..

6. W piątek 20 maja – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera – Mszy Świętej nie będzie, proszę o 18:00 przyjść na majówkę.

7. W sobotę 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika oraz św. Eugeniusz de Mazenod, biskupa Marsylii, założyciela i generała Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – módlmy się w intencji Misjonarzy, szczególnie Ojca Artura Piwowarczyka z Gdańska – mianowanego przez Papieża Franciszka – Misjonarzem Miłosierdzia – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

8. W niedzielę 22 maja – VI niedziela Wielkanocna. Msze Święte 8:00 i 11:00, Nabożeństwo majowe Litania loretańska i dziesiątek Różańca o godz. 10:30. O godz. 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – módlmy się za te dzieci, które przyjmą Pana Jezusa do swojego serca po raz pierwszy. I my uwielbiajmy Pana Jezusa, który mieszka w nas.

8a. W niedzielę 22 maja – wspomnienie św. Rity z Casscia, zakonnicy – orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych – prośmy św. Ritę o wstawiennictwo, dziękujmy Panu Bogu i św. Ricie za życie Księdza Piotra – św. Rita – nieraz uratowała życie Księdza Proboszcza. Św. Rito módl się za nami.

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 dzień każdego miesiąca.

8b. W niedzielę 22 maja – w Lyonie – beatyfikacja św. Pauliny Jaricot – założycielki Wspólnoty Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych. Módlmy się o nasze uświęcenie przez modlitwę różańcową i ofiarę na rzecz misji zagranicznych.

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot