6 lutego – V niedziela zwykła

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

6 lutego – V niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 5, 1-11

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.

Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.

A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Szymon Piotr najpierw pozwolił Jezusowi wejść do swojej łodzi. Potem słuchał Jego nauczania. Następnie był Mu posłuszny: „Na Twoje słowo zarzucę sieci” i wypłynął na głębię wbrew ludzkiemu rozsądkowi. To wszystko odmieniło jego życie – z rybaka ryb stał się rybakiem ludzi, z grzesznika stał się świętym i skałą wśród Apostołów.

Życie każdego człowieka może się odmienić podobnie jak życie Piotra. Wystarczy pójść w jego ślady. Najtrudniej zawsze wykonać ten pierwszy krok – pozwolić Jezusowi wejść do naszej „łodzi”, to znaczy zaprosić Go do naszego życia.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Modlitwa o pokój

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 6 lutego – V niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych. 55. rocznica śmierci śp. Bp. Wojciecha Tomaki.

2. W poniedziałek 7 lutego – wspomnienie bł. Klary Ludwiki Szczęsnej, dziewica i zakonnicy, która razem ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem była współzałożycielką Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanek) – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 8 lutego – wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika oraz wspomnienie św. Józefiny Bakhita, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 9 lutego – wspomnienie św. Apolonii dziewicy i męczennicy – Msze Święte o godz. 17:00.

5. W czwartek 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 9:00, druga Msza Święta o godz. 17:00. W ciągu dnia odwiedziny chorych w domach.

6a. Decyzją Metropolity Przemyskiego, ks. abpa Adama Szala, od 28 listopada 2016 r. tj. od poniedziałku po pierwszej Niedzieli Adwentu, w kolejnych parafiach naszej Archidiecezji rozpoczną się całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu.

Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Św. Jan Paweł II pisał: „Naszym podstawowym obowiązkiem jest bowiem modlić się do «Pana żniwa» za tych, którzy już teraz w sposób szczególny naśladują Chrystusa w życiu kapłańskim czy zakonnym, oraz za tych, których On w swoim miłosierdziu nie przestaje powoływać do tych ważnych posług w Kościele” (Jan Paweł II, Orędzie na XLI Światowy Dzień Modlitw o Powołania, nr 1).

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KOŚCIOŁACH DEKANATU SOLINA:

  • 11 lutego (piątek) – Berezka
  • 12 lutego (sobota) – Bóbrka k. Soliny
  • 14 lutego (poniedziałek) – GÓRZANKA Msza Święta o 9:00 i rozpoczęcie Adoracji do godz. 17:00 zakończenie drugą Mszą Świętą.
  • 15 lutego (wtorek) – Łobozew
  • 16 lutego (środa) – Myczkowce
  • 17 lutego (czwartek) – Myczków
  • 18 lutego (piątek) – Polańczyk
  • 19 lutego (sobota) – Uherce Mineralne
  • 21 lutego (poniedziałek) – Wołkowyja

7. W sobotę 12 lutego – wspomnienie bł. Humbeliny, mniszki – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 13 lutego – VI niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i wszystkich otaczamy modlitwą, życząc obfitości Łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.