30 kwietnia – Czwarta Niedziela Wielkanocna

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

1. W niedzielę 30 kwietnia – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30.

2. W poniedziałek 1 maja – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

3. We wtorek 2 maja – wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta, króla i męczennika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

4. W środę 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Msze Święte 8:00 i 18:00, wieczorna z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

4a. W środę 3 maja – odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku o godz. 11:00.

5. W czwartek 4 maja – I czwartek miesiąca – przez wstawiennictwo bł. Jana Wojciecha Balickiego módlmy się w intencji Księdza Proboszcza, Duszpasterzy Archidiecezji Przemyskiej, a także Alumnów, Kleryków i Diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, wspomnienie św. Floriana, żołnierza, męczennika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

6. W piątek 5 maja – I piątek miesiąca, Święto rocznicy poświęcenia Katedry w Przemyślu oraz wspomnienie św. Stanisław Kazimierczyka, prezbitera – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00. Sakrament Pokuty i Pojednania – Spowiedź od godz. 17:00.

7. W sobotę 6 maja – I sobota miesiąca, wspomnienie świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 18:00.

8. W niedzielę 7 maja – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Litania Loretańska ku czci NMP o godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/