23 kwietnia – Trzecia Niedziela Wielkanocna

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

1. W niedzielę 23 kwietnia – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30.

1a. W niedzielę 23 kwietnia rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”, a myśl przewodnia Niedzieli Narodowego Czytania Pisma Świętego brzmi: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22). Jest to nawiązanie do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. W poniedziałek 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 25 kwietnia – Święto św. Marka, ewangelisty – Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 26 kwietnia – Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady oraz św. Kleta, papieża – Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 27 kwietnia – św. Zyty, dziewicy – Msza Święta o godz. 18:00.

6. W piątek 28 kwietnia – wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika oraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera – Msza Święta o godz. 18:00.

7. W sobotę 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – Msza Święta o godz. 18:00.

7a. W sobotę 29 kwietnia – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego  w czasie II wojny światowej; 78 rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Dachau, który był Golgotą dla polskiego duchowieństwa.

8. W niedzielę 30 kwietnia – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/