9 kwietnia – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

1. W niedzielę 9 kwietnia – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA – Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6:00, druga Msza Święta o godz. 11:00. Różaniec 10:30. Trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego (w niedzielę 16 kwietnia).

2. W dniu 10 kwietnia – poniedziałek w Oktawie Wielkanocny – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego (w niedzielę 16 kwietnia).

2a. Oktawa (trwająca przez cały tydzień do Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie) wydłuża czas radosnego świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa jako JEDEN DZIEŃ na 8 DNI. Pełni ufności módlmy się codziennie korzystając z transmisji Mszy Świętych w mediach. „Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.” (Z Listu św. Pawła do Kolosan, rozdz. 3 wers 1). Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, gładzi nasze nie prawości i pobudza do jeszcze głębszego nawrócenia, abyśmy byli światłością dla świata, abyśmy przez modlitwę wyrywali świat z ciemności i zepsucia. Cała nasza siła w Niezgłębionym Miłosierdziu Bożym i Litości Boga Ojca Wszechmogącego.

3. We wtorek 11 kwietnia, wtorek w Oktawie Wielkanocy, Msza Święta z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00.

4. W środę 12 kwietnia, środa w Oktawie Wielkanocy, Msza Święta z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00.

5. W czwartek 13 kwietnia, czwartek w Oktawie Wielkanocy, Msza Święta z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00. W tym dniu również 36 rocznica śmieci ks. Franciszka Kusztyby z Wołkowyi. 

6. W piątek 14 kwietnia, piątek w Oktawie Wielkanocy, Msza Święta z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:00. W tym dniu także Święto Chrztu Polski oraz 6 rocznica śmieci ks. Stanisława Szczepańskiego z Wołkowyi.

7. W sobotę 15 kwietnia, sobota w Okrawie Wielkanocy, Msza Święta z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:30.

8. W niedzielę 16 kwietnia – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – Msze Święte 8:00 i 11:00. Różaniec 10:30. O godzinie 15:00 módlmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/