2 kwietnia – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. W niedzielę 2 kwietnia – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, NIEDZIELA PALMOWA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Gorzkie Żale o godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

1a. W niedzielę 2 kwietnia – 18 rocznica odejścia DO DOMU OJCA św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się w naszych codziennych intencjach, a szczególnie o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszych sercach i o nawrócenie Rosji.

1b. KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEGO KS. ABP ADAMA SZALA

Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek
postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych
Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci,
miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

Przedstawicielem Ojca Świętego
będzie kard. Marcello Semeraro,
Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

1c. ŚWIĘCI I BŁOOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

2. Wielki Poniedziałek 3 kwietnia – Msza Święta w Górzance o godz. 18:00. Możliwość spowiedzi w Wołkowyi od godz. 15:30.

3. Wielki Wtorek 4 kwietnia – Msza Święta w Górzance o godz. 18:00. Możliwość spowiedzi w Polańczyku od godz. 15:00.

4. Wielka Środa 5 kwietnia – Msza Święta o godz. 18:00. Przed południem odwiedziny chorych.

5. Święte Triduum Paschalne:

– 6 kwietnia – Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18:00 i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 20:00. W tym dniu wspominamy ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 20:00.
Bogu Wszechmogącemu dziękujmy za dar posługi duszpasterskiej Księdza Proboszcza, pamiętajmy także o Ojcu Zbigniewie i módlmy się o Łaski Boże, Moc Ducha Świętego, Opiekę Matki Najświętszej i Świętego Józefa.

– Liturgia Wieczerzy Pańskiej sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której ustanowione zostały Sakramenty Święte Eucharystii i Kapłaństwa – Bogu Ojcu Wszechmogącemu dziękujmy za to, że posłał Swojego Syna Pana Jezusa, aby świat zbawił (czyli uratował i doprowadził do Królestwa Niebieskiego), dziękujmy za Ofiarą jaką złożył Pan Jezus, aby się wypełniła Wola Ojca. Podczas Ostatniej Wieczerzy „Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.”

– 7 kwietnia – dzień męki i śmierci naszego Zbawiciela. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 16:00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 20:00. W ciągu dnia można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 15:00 – godzina śmieci Pana Jezusa – módlmy się przez chwilę w ciszy, następnie Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego – 9 dni przed Białą Niedzielą – Świętem Miłosierdzia Bożego (w niedzielę 16 kwietnia). Drogę Krzyżową rozważajmy w domach modląc się w rodzinie.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Przez modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu lub adorację Krzyża – złączmy naszą ofiarę z ofiarą Pana Jezusa uwięzionego, okrutnie biczowanego, cierniem ukoronowanego, dźwigającego krzyż, przebaczającego, poddanego Woli Boga Ojca, konającego na Krzyżu.

– w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej przypomina o oddaniu czci Panu Jezusowi umierającemu na Krzyżu w kościele lub w domu o godz. 15:00 i uczestnictwie w Liturgii Wielkiego Piątku w kościele. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uczestniczyć w górach:
– z PTTK Sanok z krzyżówki na Tyskową przejście przez Przeł. Hyrcza na Korbanię – wyjście o godz. 11:00. Prowadzi Ks. Sławomir,
– z RDLP w Krośnie o godz. 9:00 wyjście czerwonym szlakiem na Cergową, początek na granicy Lubatowej i Jasionki. Prowadzi Ks. Piotr,
– z PTTK Przemyśl z Wetliny-Stare Sioło na Przeł. Orłowicza i Smerek, wyjście o godz. 8:30.

– 8 kwietnia – Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów o godz. 9:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00 – poświęcenie ognia i paschału, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystii. Na liturgię przynosimy świece. Drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego (w niedzielę 16 kwietnia) – przed Liturgią.

W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa, który zstąpił do piekieł, aby dusze prawych ludzi Starego Testamentu oczekujące na dzień odkupienia wprowadzić do Królestwa Niebieskiego – podejmowana przez grupy Parafialne.

6. W niedzielę 9 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA – Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6:00, druga Msza Święta o godz. 11:00. Różaniec 10:30.

https://ulmowie.pl/