1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W niedzielę 1 stycznia – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI, dziś kończy się Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. W Łopience o godz. 15:00.

1a. W sobotę 31 grudnia – odszedł do Domu Ojca – Papież-Emeryt Benedykt XVI, miał 95 lat.

Łącząc się z całym Kościołem Powszechnym dziękujmy Panu Bogu za czas Jego posługi przez 7 lat, 10 miesięcy i 9 dni, dziękujmy za kontynuowanie przez Ojca Świętego Benedykta XVI myśli św. Jana Pawła II.
– Msza Święta pogrzebowa Ojca Świętego Benedykta XVI w Watykanie – czwartek 5 stycznia 2023 o godz. 9:30.
– Episkopat Polski pożegna Ojca Świętego Benedykta XVI w Świątyni Opatrzności Bożej – w sobotę 7 stycznia o godz. 12:00.

1b. Orędzie Jego Świątobliwości Franciszka na 56. Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2023 roku.

1c. Rozpoczynamy Nowy Rok 2023 – pełen nowych wyzwań w naszej Parafii. Modlitwą otaczamy Parafian, Ofiarodawców, Pielgrzymów i Turystów. Błogosławmy sobie na wzajem, życzmy sobie pokoju w sercu, otaczajmy się modlitwą.
Błogosławieństwo od Pana Boga, przekazane Mojżeszowi, a przez Mojżesza – Aaronowi i dziś głoszone z Księgi Liczb 6, 24-26 mówi:

„NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE. NIECH PAN ROZPROMIENI OBLICZE SWE NAD TOBĄ, NIECH CIĘ OBDARZY SWĄ ŁASKĄ. NIECH ZWRÓCI KU TOBIE OBLICZE SWOJE I NIECH CIĘ OBDARZY POKOJEM”

1d. ŚWIĘCI I BŁOOSŁAWIENI – STYCZEŃ

2. W poniedziałek 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła – Msza Święta z modlitwą do Ducha Świętego o godz. 17:00.

3. We wtorek 3 stycznia – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa – Msza Święta z modlitwą do św. Michała Archanioła o godz. 17:00.

4. W środę 4 stycznia – wspomnienie św. Anieli z Foligno, zakonnicy – Msza Święta z modlitwą do św. Józefa o godz. 17:00.

5. W czwartek 5 stycznia – wspomnienie bł. Marii Marceliny Darowskiej, zakonnicy – I czwartek Miesiąca – Msza Święta z modlitwą do bł. Jana Wojciecha Balickiego o godz. 17:00. Spowiedź przed Mszą Świętą.

6. W piątek 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – I piątek miesiąca – Msze Święte 8:00, 11:00 i 17:00. Spowiedź przed Mszą Świętą.

7. W sobotę 7 stycznia – wspomnienie św. Lucjana, prezbitera i męczennika – I sobota miesiąca – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 17:00. Spowiedź przed Mszą Świętą.

8. W niedzielę 8 stycznia – ŚWIĘTO CHRZTU PANA JEZUSA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.