27 listopada – I Niedziela Adwentu

1. W niedzielę 27 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

Abp Adam Szal – List pasterski na 1. Niedzielę Adwentu 2022

Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny 2022/23 pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

Patronem Roku Liturgicznego 2022/23 w Archidiecezji Przemyskiej będzie św. Andrzej Bobola.

1d. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc w pełnym sfinansowaniu prac konserwatorskich w Prezbiterium.

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie BÓG ZAPŁAĆ.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 28 listopada – św. Stefana Młodszego, męczennika – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

3. We wtorek 29 listopada – wspomnienie św. Saturnina, biskupa – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

3a. Początek Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – od 29 listopada do 7 grudnia.

4. W środę 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 1 grudnia – I czwartek miesiąca, przez wstawiennictwo bł. Jana Wojciecha Balickiego módlmy się w intencji Alumnów, Kleryków, Diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu oraz za całe Duchowieństwo Archidiecezji Przemyskiej – wspomnienie św. Eligiusza, biskupa oraz bł. Karola de Foucauld, prezbitera – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i Roraty o godz. 6:00.

6. W piątek 2 grudnia – I piątek miesiąca, módlmy się i wynagradzajmy zniewagi, którymi obrażane jest Najświętsze Serce Pana Jezusa – wspomnienie św. Blanki Kastylijskiej oraz bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera – Spowiedź 16:00, Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 3 grudnia –  I sobota miesiąca, módlmy się i wynagradzajmy zniewagi, zadawane Niepokalanemu Sercu Maryi
1. – Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
2. – Przeciw Jej Dziewictwu,
3. – Przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
4. – Obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki,
5. – Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.

–wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 17:00.

Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu, Duchu Święty, wielbię Cię z najgłębszą czcią i ofiaruję Ci najdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego we wszystkich tabernakulach świata, jako przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, którymi jest On obrażany! Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników.

8. W niedzielę 4 grudnia – II NIEDZIELA ADWENTU, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.