30 października – Niedziela – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

MÓDLMY SIĘ DO – ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

30 października – Niedziela – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 19, 1-10

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A pewien człowiek, imieniem Zacheusz, który był zwierzchnikiem celników i był bardzo bogaty, chciał koniecznie zobaczyć Jezusa, któż to jest, ale sam nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.

Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: «Do grzesznika poszedł w gościnę».

Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdziłem, zwracam poczwórnie».

Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło».

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

I znów mamy potwierdzenie, że dla Boga nie ma ludzi złych, są tylko zagubieni. Pan Jezus znalazł Zacheusza na drzewie. To było jednak możliwe, bo ten chciał Go zobaczyć. To Jezusowi wystarczy – że grzesznik chce Go zobaczyć. I że chce Go przyjąć do siebie, nawet jeśli nie wie, jak to zrobić, jak do tego doprowadzić.

Okazuje się, że to nie jest wcale takie skomplikowane. Jezus odczuwa wręcz przymus spotkania się z grzesznikiem (czyli z każdym z nas), który chce odmienić swe życie na lepsze. Obecność Jezusa zmienia nas dużo bardziej niż nasze własne wysiłki.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 30 października – Niedziela – Uroczystość rocznicy poświęcenia Kościoła własnego, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30, w intencji fundatorów, dobroczyńców i ofiarodawców.

1a. PRACE KONSERWATORSKIE PROWADZONE W 2022 R. dobiegają końca. Zbliża się czas ROZLICZENIA KOŃCOWEGO PRAC. W 2022 roku odnowiona została polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 31 października – wspomnienie św. Alfonsa Rodriguez, zakonnika – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00. Spowiedź Święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych – by wyrzekając się przywiązania do grzechu i spełniając inne warunki zyskiwać odpusty za zmarłych.

3a. We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Święte o godz. 8:00 i 14:00. Po południowej Mszy Świętej procesja żałobna na cmentarzu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Z UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH związana jest OKTAWA przedłużająca świętowanie i modlitwę na następne 7 dni. (oktawa to przeżywanie uroczystości przez 8 dni). Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych – jeden każdego dnia i ofiarować go za jednego zmarłego.

Odpust jest darowaniem kar za grzechy odpuszczone wcześniej w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Odpust można zyskiwać pod warunkiem przyjęcia Komunii Świętej, modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty (Za dzieci, które cierpią: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.), nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest też brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3b. Listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych, refleksji – co po nas zostanie. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, dalszą rodzinę, znajomych, dzieci nie narodzone, dusze w czyśćcu cierpiące – ofiarowane odpusty, Komunia Święta, modlitwa są ratunkiem dla dusz, które jeszcze nie osiągnęły Życia Wiecznego.

3c. Uwielbiajmy Pana Boga w świętości Jego wybranych – świętych i błogosławionych naszych patronów z Chrztu i Bierzmowania. Naśladujmy naszych Patronów na ich ścieżce do nawrócenia i po nawróceniu. Odszukajmy życiorys naszego świętego i módlmy się Litanię i modlitwą do Niego lub do Niej.

4. W środę 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze Święte o godz. 8:00 i 15:00.

5. W czwartek 3 listopada – I czwartek miesiąca, wspierajmy Dzieło Pomocy Powołaniom, przez wstawiennictwo bł. Jana Wojciecha Balickiego módlmy się w intencji Duszpasterzy Archidiecezji Przemyskiej, szczególnie o Łaski Boże dla Księdza Proboszcza, módlmy się w intencji Alumnów, Kleryków i Diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika oraz św. Huberta, biskupa – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 4 listopada – I piątek miesiąca, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata o godz. 17:00, Spowiedź Święta od 16:30.

7. W sobotę 5 listopada – I sobota miesiąca, wspomnienie świętych Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 17:00.

8. W niedzielę 6 listopada – XXXII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.