23 października – XXX Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

23 października – XXX Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 8, 9-14

Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść:

«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”.

A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”

Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Trzeba żyć w prawdzie i nigdy nie gardzić człowiekiem (ani sobą, ani innym) – oto główne przesłanie dzisiejszej Ewangelii. Dobre i prawe życie nie jest powodem do pogardzania tymi, którzy źle postępują. Złe postępowanie nie może być powodem do pogardzania sobą. Zawsze jednak powinniśmy być świadomi swojej słabości, bo „bez Boga nic uczynić nie możemy”. Innymi słowy, nie ma ludzi dobrych i złych. Są tylko tacy, którzy potrafią żyć dobrem otrzymanym od Boga i tacy, którzy jeszcze tego nie potrafią.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 23 października – XXX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 6:30 i 17:00, Różaniec o godz. 16:30.

1a. PRACE KONSERWATORSKIE PROWADZONE W 2022 R. dobiegają końca. Zbliża się czas ROZLICZENIA KOŃCOWEGO PRAC. W 2022 roku odnowiona została polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 24 października – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

3. We wtorek 25 października – wspomnienie św. Bernarda Calvo, biskupa – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

4. W środę 26 października – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy oraz bł. Bonawentury z Potenzy, prezbitera – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

5. W czwartek 27 października – wspomnienie świętych męczenników Sabiny, Wincentego i Chrestyna oraz św. Frumencjusz, biskupa – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

6. W piątek 28 października – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

7. W sobotę 29 października – wspomnienie św. Felicjana, męczennika oraz bł. Michała Rua, prezbitera – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00. W nocy 29/30 października zmiana czasu na zimowy.

8. W niedzielę 30 października – Niedziela – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.