9 października – XXVIII niedziela zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

9 października – XXVIII Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 17, 11-19

Zdarzyło się, że Jezus, zmierzając do Jeruzalem, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ten widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni.

Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, padł na twarz u Jego nóg i dziękował Mu. A był to Samarytanin.

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

Bóg nie potrzebuje naszej wdzięczności. Jak mówi jedna z prefacji mszalnych, ona Bogu nic nie dodaje, „przyczynia się jednak do naszego zbawienia”. Przyczynia się do tego, bo wdzięczność uszlachetnia duszę.

Wdzięczność jest dostrzeganiem dobra i przyjmowaniem go bez przypisywania sobie zasługi, na mocy której mielibyśmy je otrzymać. A to z kolei buduje nas wewnętrznie – leczy z egoizmu i pychy.

Wdzięczność oczyszcza duszę. Nie zapominajmy więc o niej. Uczyńmy ją nawykiem, aby nasz wzrost duchowy był stały.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 9 października – XXVIII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

1a. PRACE KONSERWATORSKIE PROWADZONE W 2022 R. dobiegają końca. Zbliża się czas ROZLICZENIA KOŃCOWEGO PRAC. W 2022 roku odnowiona została polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 10 października – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

3. We wtorek 11 października – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

4. W środę 12 października – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

5. W czwartek 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

6. W piątek 14 października – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

7. W sobotę 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

8. W niedzielę 16 października – XXIX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.