16 października – XXIX Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

16 października – XXIX Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 18, 1-8

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.

W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”».

I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

Wdowa, o której mówi Jezus musiała mocno wierzyć w owego sędziego, skoro tak mu się naprzykrzała swoją prośbą. Zapewne wiedziała, że sędzia nie grzeszy wrażliwością na ludzkie biedy, ale wierzyła w jego skuteczność.

Wiara w Boga, o którą chodzi Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii nie polega na uznaniu istnienia Boga. Istnienie Boga uznaje także szatan. Wiara to przekonanie o mocy Boga i o Jego miłości, wyrażającej się troską o nas – o tym, że On prędko weźmie nas w obronę. Gdy faktycznie jesteśmy zagrożeni, to znaczy zagrożone jest nasze życie wieczne, Bóg nie będzie zwlekał z pomocą.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 16 października – XXIX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

1a. PRACE KONSERWATORSKIE PROWADZONE W 2022 R. dobiegają końca. Zbliża się czas ROZLICZENIA KOŃCOWEGO PRAC. W 2022 roku odnowiona została polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

3. We wtorek 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

4. W środę 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszko, prezbitera i męczennika oraz św. Pawła od Krzyża, prezbitera oraz świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 17:00.

5. W czwartek 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

6. W piątek 21 października – wspomnienie św. Urszuli, dziewicy i męczennicy – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

7. W sobotę 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II – Msza Święta z Różańcem o godz. 17:00.

8. W niedzielę 23 października – XXX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 6:30 i 17:00, Różaniec o godz. 16:30.