25 września – XXVI Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

25 września – XXVI Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 16, 19-31

Jezus powiedział do faryzeuszów:

«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.

Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.

Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.

Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”.

Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”.

Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”».

Między niebem a piekłem „zionie ogromna przepaść”. Jednak w życiu owego bogacza przepaść między nim a Łazarzem zionęła zanim obaj odeszli z tego świata. Tę przepaść wytworzył bogacz swoją obojętnością na los Łazarza.

Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim ludziom znajdującym się w trudnym położeniu, nawet jeśli będziemy bardzo bogaci. Stanie się z nami jednak coś bardzo złego, jeśli nasze bogactwo posłuży nam do tworzenia przepaści w ludzkich relacjach. W takim przypadku już teraz wytworzymy piekło w swoim własnym życiu, nawet jeśli póki co będzie nam nadal przyjemnie i dobrze.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 25 września – XXVI Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 26 września – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy – Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera – Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika – Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 29 września – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – Msza Święta o godz. 18:00.

6. W piątek 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta godz. 8:00.

7. W sobotę 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 18:00.

8. W niedzielę 2 października – XXVII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 6:00 i 18:00, Różaniec po Mszy Świętej wieczornej. Odpust w Łopience – Różaniec 10:30, Msza Święta o godz. 11:00. Wyjście pielgrzymki z Górzanki do Łopienki o godz. 7:00.