2 października – XXVII Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

2 października – XXVII Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 17, 5-10

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

Wiadomo, że nie jesteśmy nieużyteczni, gdy czynimy dobro. A poza tym Bóg kocha nas nie ze względu na naszą użyteczność, ale po prostu za to, że jesteśmy.

Dlaczego więc mamy mówić: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”? Chodzi o to, abyśmy pamiętali, że czyniąc dobro innym, wyświadczamy je sobie.

Konkretnie: dopiero, gdy czynimy dobro, czyli „wykonujemy to, co powinniśmy wykonać”, realizuje się nasze człowieczeństwo. A gdy to się dzieje, znajdujemy się już na prostej drodze do szczęścia. I to szczęścia wiecznego.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 2 października – XXVII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 6:00 i 18:00, Różaniec po Mszy Świętej wieczornej. Odpust w Łopience – Różaniec 10:30, Msza Święta o godz. 11:00. Wyjście pielgrzymki z Górzanki do Łopienki o godz. 7:00.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 3 października – wspomnienie św. Franciszka Borgiasza, prezbitera – Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00.

3. We wtorek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00.

4. W środę 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00.

5. W czwartek 6 października – wspomnienie św. Brunona, prezbitera, I czwartek miesiące – módlmy się w intencji Duchowieństwa Archidiecezji Przemyskiej, a szczególnie za Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu – Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00.

6. W piątek 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, I piątek miesiąca – Msza Święta z Różańcem godz. 8:00.

7. W sobotę 8 października – wspomnienie św. Pelagii, męczennicy – Mszy Świętej nie będzie, Różaniec o godz. 18:00.

8. W niedzielę 9 października – XXVIII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.