28 sierpnia – XXII Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

28 sierpnia – XXII Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 14, 1. 7-14

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich:

«Jeśli cię ktoś zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by przypadkiem ktoś znamienitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”, a wtedy musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.

Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. A gdy przyjdzie ten, który cię zaprosił, powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”. I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Do tego zaś, który Go zaprosił, mówił także: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

W tej przypowieści Jezus mówi o sobie. On nigdy nie zajmuje w naszym życiu pierwszego miejsca, chyba że Go o to poprosimy. Skoro Bóg tak postępuje, to czyż my nie powinniśmy tym bardziej tak się zachowywać?

Wywyższanie się i stawianie siebie na pierwszym miejscu jest nie do pogodzenia z Miłością. A kto nie kocha, ten się poniża. To Miłość jest prawdziwą wielkością człowieka, a nie taka czy inna pozycja społeczna.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 28 sierpnia – XXII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec, w Łopience – ostatnia Msza Święta wakacyjna o godz. 15:00.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – Msza Święta o godz. 19:00.

3. We wtorek 30 sierpnia – wspomnienie św. Małgorzaty Ward, męczennicy – Msza Święta o godz. 8:00.

4. W środę 31 sierpnia – wspomnienie św. Józefa z Arymatei i św. Nikodema – Msza Święta o godz. 8:00.

5. W czwartek 1 września – I czwartek miesiąca, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy – Msza Święta o godz. 19:00. Módlmy się w intencji Kapłanów Archidiecezji Przemyskiej, za przygotowujących się do podjęcia posługi kapłańskiej w Seminarium w Przemyślu i rozpoczynających studia teologiczne w nowym roku akademickim.

6. W piątek 2 września – I pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Wilhelma, biskupa – Msza Święta z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. Spowiedź o godz. 18:00.

7. W sobotę 3 września – I sobota miesiąca, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 19:00.

8. W niedzielę 4 września – XXIII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.