21 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

21 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 13, 22-30

Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy.

Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?»

On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”.

Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym.

Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».

Co ostatecznie będzie bardziej zaludnione, niebo czy piekło? Wielu ma nadzieję, że piekło będzie puste (modlimy się o to na przykład w różańcu: „zaprowadź wszystkie dusze do nieba”). Ale są też tacy, którzy mówią, że to do nieba mało kto się dostanie. Kto ma rację – trudno nam dziś ocenić. Pan Jezus też nie odpowiada precyzyjnie na to pytanie.

Dlaczego? Ponieważ wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie od Niego zależy, czy niebo będzie zaludnione, czy nie. To zależy od nas, od naszych wyborów. Jeśli wybierzemy niebo, to tam wejdziemy. Ale co to znaczy „wybrać niebo”? To na pewno nie jest równoznaczne z zapisaniem się do nieba, tak jak ludzie zapisują się na wczasy. „Wybrać niebo”, znaczy wybrać niebiański sposób życia, już teraz, bo po śmierci nie da się już niczego wybrać. A niebiański sposób życia to po prostu Miłość, taka, jakiej uczy nas Jezus. Aby wejść do nieba, nie trzeba być już teraz doskonałym w Miłości, ale trzeba ją wybrać jako swój sposób życia i po prostu potwierdzać ten wybór codziennym wysiłkiem upodobnienia się do Chrystusa. To są te „ciasne drzwi”.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 21 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec, na cerkwisku w Radziejowej Msza Święta o godz. 13:00, w Łopience Msza Święta o godz. 15:00.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej – Msza Święta o godz. 8:00.

3. We wtorek 23 sierpnia – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, apostoła – Msza Święta o godz. 19:00.

5. W czwartek 25 sierpnia – wspomnienie św. Ludwika albo św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Msza Święta o godz. 8:00.

6. W piątek 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Msze Święte o godz. 9:00 i 19:00. O godz. 18:00 Msza Święta odpustowa w Myczkowcach.

7. W sobotę 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki – Msza Święta o godz. 8:00.

8. W niedzielę 28 sierpnia – XXII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30, w Łopience – ostatnia Msza Święta wakacyjna o godz. 15:00.