14 sierpnia – XX Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

14 sierpnia – XX Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 12, 49-53

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.

Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

W wywiadzie z papieskim fotografem Arturo Mari pt.: „Do zobaczenia w raju” możemy znaleźć wspomnienie o tym, jak Jan Paweł II stanowczo, wręcz krzykiem, upominał prezydenta Sudanu, że nic nie robi, by zaradzić masowym mordom i głodowi w swoim kraju. Tak! Wizyta Papieża w Sudanie nie dała pokoju prezydentowi. W tym, podobnie jak i w wielu innych sprawach, Jan Paweł II naśladował Pana Jezusa. Gdyż Jezus jest pierwszym, który nie daje pokoju człowiekowi czyniącemu zło. I my nie powinniśmy zabiegać o pokój i zgodę za wszelką cenę. I my nie powinniśmy spokojnie reagować na ludzką krzywdę. Czasem trzeba wykłócać się o sprawiedliwość, o chleb dla głodnych, o pojednanie między ludźmi. Miłość jest jak ogień, który jednych ogrzewa, a innych parzy.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 14 sierpnia – XX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec.

1a. W niedzielę 14 sierpnia – odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe w Wołkowyi o godz. 12:00.

1b. W niedzielę 14 sierpnia – w Łopience Msza Święta o godz. 15:00, wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – adoracja do godz. 17:30 i nabożeństwo ekumeniczne.

1c. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 102 – rocznica Cudu nad Wisłą, Dzień Wojska Polskiego – Msze Święte w Górzance 8:00 i 11:00 oraz w Łopience 15:00, na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie kwiatów i ziół.

3. We wtorek 16 sierpnia – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera – Msza Święta o godz. 8:00.

5. W czwartek 18 sierpnia – wspomnienie św. Heleny, cesarzowej – Msza Święta o godz. 8:00.

6. W piątek 19 sierpnia – wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera – Msza Święta o godz. 19:00.

7. W sobotę 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 8:00.

8. W niedzielę 21 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec, na cerkwisku w Radziejowej Msza Święta o godz. 13:00, w Łopience Msza Święta o godz. 15:00