31 lipca – XVIII Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

31 lipca – XVIII Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 12, 13-21

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem».

Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mnie ustanowił nad wami sędzią albo rozjemcą?»

Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia».

I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe moje zboże i dobra. I powiem sobie: Masz wielkie dobra, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj!” Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”

Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga».

Chciwość, rozumiana jako nieodparte dążenie do posiadania coraz więcej, jest pogonią za wiatrem, czyli marnowaniem energii. Coś takiego eksploatuje człowieka, a nie przynosi mu żadnych korzyści, poza chwilową przyjemnością towarzyszącą nabywaniu nowej rzeczy. Zamiast tego lepiej jest całą swoją energię skupić na byciu dla innych.

Pracujmy ciężko i zarabiajmy dużo, jeśli możliwe, ale po to, by coś dać innym. „Choć można cię okraść z tego, co otrzymujesz, kto ma moc okraść cię z tego, co dajesz?” – pyta retorycznie Antoine de Saint-Exupery. To, co daliśmy innym z czystej miłości owocuje w nas nie tylko przez kilka czy kilkanaście lat, ale przez całą wieczność.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 31 lipca – XVIII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec, Msza Święta na cerkwisku w Radziejowej o godz. 13:00 i w Łopience o godz. 15:00.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 8:00.

2a. W poniedziałek 1 sierpnia – 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, za Wojsko Polskie, obrońców granic i o pokój w Polsce, Europie i na świecie.

3. We wtorek 2 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów,
Odpust Porcjunkuli – Msza Święta o godz. 8:00.

4. W środę 3 sierpnia – wspomnienie św. Lidii – Msza Święta o godz. 8:00.

5. W czwartek 4 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, módlmy się w intencji Duchowieństwa Archidiecezji Przemyskiej, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, – Msza Święta o godz. 8:00.

6. W piątek 5 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00, spowiedź od godz. 18:00.

7. W sobotę 6 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, Święto Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor – w Polanie – Msza Święta odpustowa o godz. 12:00, w Górzance Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 19:00.

8. W niedzielę 7 sierpnia – XIX Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych. Msza Święta w Łopience o godz. 15:00.