24 lipca – XVII Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

24 lipca – XVII Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 11, 1-13

Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów».

A On rzekł do nich: «Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».

Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Jezus nie obiecuje, że otrzymamy wszystko, o co Go (albo Ojca) poprosimy. Da „chleb”, „rybę”, „jajko” – da „dobre rzeczy”. Czy my zawsze mamy wiedzę, co dla nas jest dobre? Na pewno nie. Dlatego powinniśmy znać na pamięć modlitwę „Ojcze nasz”, złożoną z samych próśb.

Oczywiście dobrych rzeczy, które Bóg chce nam dać jest dużo więcej, niż zawiera ta modlitwa, ale na pewno siedem próśb modlitwy „Ojcze nasz” to są te rzeczy, których potrzebujemy w pierwszej kolejności i które bezwzględnie Bóg chce nam dać.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 24 lipca – XVII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec. W Łopience o godz. 15:00. W Górzance i Łopience po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na potrzeby pojazdów dla Misjonarzy organizowana przez MIVA POLSKA. http://www.miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof

AKCJA ŚW. KRZYSZTOF

Zbliża się Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK)

1a. W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 25 lipca – Święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców – Msza Święta o godz. 8:00. Módlmy się w intencji kierowców, o bezpieczeństwo na drogach, o szczęśliwe wyjazdy i powroty. Módlmy się o życie wieczne dla tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych.

2a. W poniedziałek 25 lipca w Miejscu Piastowym – 18. Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Msza święta o 18.20.

3. We wtorek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – Msza Święta o godz. 8:00.

4. W środę 27 lipca – wspomnienie św. Tytusa Brandsma, prezbitera i męczennika – Mszy Świętej nie będzie.

5. W czwartek 28 lipca – wspomnienie św. Sarbeliusza Makhluf, prezbitera (Szarbela) – Mszy Świętej nie będzie.

6. W piątek 29 lipca – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – Mszy Świętej nie będzie.

7. W sobotę 30 lipca – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 19:00.

8. W niedzielę 31 lipca – XVIII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec, Msza Święta na cerkwisku w Radziejowej o godz. 13:00 i w Łopience o godz. 15:00.