17 lipca – XVI Niedziela Zwykła

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

17 lipca – XVI Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 10, 38-42

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa.

Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».

A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

To wydarzenie w domu Marty, Marii i Łazarza nie pozostawia żadnych wątpliwości: modlitwa to przede wszystkim słuchanie Boga. Bóg przychodzi do człowieka nie po to, by brać, ale by dawać. To jest oczywiście szlachetne, gdy chcemy Bogu coś dać, ale i tak możemy Mu dać tylko to, co wcześniej od Niego otrzymaliśmy.

Zastanawianie się, co jest ważniejsze: modlitwa czy praca, jest zbyteczne. Nasza praca i tak jest zawsze tylko uczestnictwem w działaniu Boga, jest „asystowaniem” Bogu w Jego stwarzaniu świata. Właśnie tego tylko potrzeba: adorowania Boga, „asystowania” Mu, zapatrzenia się w Niego i słuchania Go. Troska i niepokój o wiele rzeczy i tak nic nie da.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 17 lipca – XVI Niedziela Zwykła, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec.

1a. W niedzielę 17 lipca – Msza Święta na cerkwisku w Tyskowej o godz. 13:00, a w Łopience o godz. 15:00.

1b. W niedzielę 17 lipca, o godz. 12:00 w Terce – Msza Święta odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

1c. W niedzielę 17 lipca, o godz. 19:00 w Polańczyku – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie.

W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. rozpoczęły się w naszej Świątyni szeroko zakrojone prace konserwatorskie. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Prace są dofinansowane z dotacji, lecz wkład własny to blisko 50.000 zł. Społeczność Parafii liczy tylko 235 wiernych. Liczy się każdy dar serca przekazany do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera – Msza Święta o godz. 19:30.

3. We wtorek 19 lipca – wspomnienie bł. Achillesa Puchały, prezbitera i męczennika – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera – Mszy Świętej nie będzie.

5. W czwartek 21 lipca – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika – Msza Święta o godz. 19:00.

6. W piątek 22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny – Msza Święta o godz. 19:00.

7. W sobotę 23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – Msza Święta o godz. 19:00.

8. W niedzielę 24 lipca – XVII Niedziela Zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec. W Łopience o godz. 15:00. W Górzance i Łopience po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na potrzeby pojazdów dla Misjonarzy organizowana przez MIVA POLSKA. http://www.miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof

AKCJA ŚW. KRZYSZTOF

Zbliża się Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK)