12 czerwca – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

MÓDLMY SIĘ DO – ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

12 czerwca UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 16, 12-15

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Nie da się „znieść” od razu wszystkiego, co Jezus ma nam do powiedzenia. Oczywiście nie dlatego, by to było takie straszne. Wręcz przeciwnie! To jest tak wspaniałe. W świecie zniszczonym przez zło, dobro i miłość muszą być przywracane stopniowo, by nie zostały całkowicie odrzucone. I tak Jezus naraził się swoją miłością i dobrocią! A co by było, gdyby od razu objawił wszystko i nic nie zostawił Duchowi Świętemu!

Zauważmy więc jak ważny jest Duch Święty. Dlatego Jezus daje nam Go. Chodzi więc o to, byśmy chcieli i umieli z Nim współpracować. Tym bardziej, że to nie jest trudne. Wymaga tylko determinacji w poszukiwaniu prawdy, bo Duch Święty jest Duchem Prawdy.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 12 czerwca – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Przed Sumą – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1a. W poniedziałek, 6 czerwca rozpoczęły się prace konserwatorskie w naszej Świątyni. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Ofiary na ten cel można składać do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją do Kapliczki św. Antoniego o godz. 19:00.

3. We wtorek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

4. W środę 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. Wyjazd dzieci Pierwszokomunijnych do Przemyśla.

5. W czwartek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – pierwsza Msza Święta o godz. 9:00 i procesja do Woli Górzańskiej. Przy pierwszym ołtarzu poświęcenie nowej kapliczki Chrystusa Króla Wszechświata i zawierzenie Chrystusowi Królowi całej Parafii i okolicy. Drugi ołtarz – kapliczka św. Antoniego, trzeci ołtarz – kapliczka Najświętszego Serca Pana Jezusa u państwa Sidorskich, czwarty ołtarz – nowa kapliczka przy krzyżu w Woli Górzańskiej. Po procesji ok. godz. 12:00 – druga Msza Święta.

6. W piątek 17 czerwca – piątek w OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – Msza Święta z procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

7. W sobotę 18 czerwca – wspomnienie św. Elżbiety z Schönau, dziewicy, zakonnicy – Msza Święta z procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

8. W niedzielę 19 czerwca – XII niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Przed Sumą – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.