5 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

MÓDLMY SIĘ DO – ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

Święty Józef Sebastian Pelczar w naszej Świątyni

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

5 czerwca UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 7, 37-39

W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów Jezus wstał i zawołał donośnym głosem:

«Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Rzeki wody żywej popłyną z jego wnętrza».

A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.

wielbiąc i błogosławiąc Boga.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 5 czerwca – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Dziś za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami. Przed Sumą – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

1a. W niedzielę 22 maja w Lyonie odbyła się beatyfikacja – dziś już błogosławionej Pauliny Jaricot – założycielki Wspólnoty Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych. Módlmy się o nasze uświęcenie przez modlitwę różańcową i ofiarę na rzecz misji zagranicznych.

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

Błogosławiona Paulina Jaricot – poznaj Ją!

1b. W tym tygodniu rozpoczynają się prace konserwatorskie w naszej Świątyni. W 2022 roku odnawiana będzie polichromia sufitowa nad prezbiterium oraz ołtarz główny. Ofiary na ten cel można składać do skarbonek w kościele lub na konto Parafii. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwy, życząc obfitości Łask Bożych.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 6 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

3. We wtorek 7 czerwca – wspomnienie św. Roberta z Newminster, opata – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

4. W środę 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi królowej – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. Wyjazd dzieci Pierwszokomunijnych do Przemyśla.

5. W czwartek 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – módlmy się w intencji nowo wyświęconych Diakonów i Neoprezbiterów Archidiecezji Przemyskiej, módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, módlmy się w intencji Księdza Proboszcza i Księży przeżywających rocznice święceń kapłańskich – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

6. W piątek 10 czerwca – wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra, biskupa – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

7. W sobotę 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby Apostoła – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

8. W niedzielę 12 czerwca – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Przed Sumą – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.