13 marca – II niedziela Wielkiego Postu

13 MARCA – 9 ROCZNICA WYBORU OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

27 MARCA – WPROWADZENIE DO ŚWIĄTYNI W GÓRZANCE RELIKWI ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

13 marca – II niedziela Wielkiego Postu

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 9, 28b-36

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim.

Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: «Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok.

A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!» W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam.

A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Przemienienie jest celem naszego życia na tym świecie. Na skutek tego przemienienia wprawdzie nasze twarze nie zajaśnieją jak słońce i nasze odzienie nie stanie się białe jak światło, ale i tak będziemy nie do poznania. Nasze serca staną się piękne – będą kochać czystą miłością. Nasze oczy też staną się piękne – będą zawsze dobrze patrzeć. Cali będziemy piękni miłością i dobrocią przejętą od Jezusa – naszego Mistrza i Pierwowzoru. Nie staniemy się podobni do słońca, bo tylko Jezus jest „światłem świata”, ale w świetle, którym On jest, ukaże się całe nasze wrodzone piękno, które ukryliśmy pod powłoką grzechu.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Modlitwa o pokój

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Litania do św. Andrzeja Boboli

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 13 marca – II niedziela Wielkiego Postu – Msze Święte o godz. 8:00, Różaniec 10:30, Gorzkie Żale i Msza Święta 11:00.

1a. W niedzielę 13 marca – II niedziela Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce, określana jako Niedziela „Ad Gentes” (łac. ku narodom, ku ludziom), pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami.

W 97 krajach pracuje 2040 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w Afryce i na Madagaskarze (819). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 797 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 336 polskich misjonarzy, a w Oceanii 68 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 20 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to świeccy.

Wsparcie Dzieła Pomocy „AD GENTES” http://www.adgentes.misje.pl/wplaty-2340

1b. W niedzielę 13 marca przypada 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w intencji Jego Świętobliwości. korzystajmy z Jego nauczania także Orędzia na Wielki Post 2022.

1c. List Pasterski Arcybiskupa Adama Szala na I niedzielę Wielkiego Postu

1d. W dniach 10-18 marca trwa nowenna do świętego Józefa przed Uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą będziemy obchodzili 19 marca.

2. W poniedziałek 14 marca – wspomnienie św. Matyldy – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 15 marca – wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera, Redeptorysty – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 16 marca – wspomnienie św. Gabriela Lalemanta, zakonnika i męczennika, Jezuity – Msza Święta o godz. 17:00.

4a. W środę 16 marca – w Strachocinie k. Sanoka modlitwy do św. Andrzeja Boboli i Msza Święta od godz. 17:00.

5. W czwartek 17 marca – wspomnienie św. Patryka, biskupa – Msza Święta o godz. 17:00.

5a. W czwartek 17 marca – w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00.

6. W piątek 18 marca – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła – Droga Krzyżowa 16:30, Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Msze Święte o godz. 9:00 i 17:00.

7a. W dniach 19-25 marca – przeżywać będziemy II TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA. Szczegóły na stronie http://www.zazyciem.pro-life.pl. Przygotujmy nasze serca na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy od 25 marca do 24 grudnia. Szczegóły http://duchowa-adopcja.pl.

8. W niedzielę 20 marca – III niedziela Wielkiego Postu – Msze Święte o godz. 8:00, Różaniec 10:30, Gorzkie Żale i Msza Święta 11:00. Módlmy się w intencji Ukrainy – o prawdę, porozumienie i pokój, o Błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków, o trzeźwość i podejmowanie walki duchowej w Wielkim Poście. Niech modlitwa, post i jałmużna będą naszą odpowiedzią na przeciwstawienie się okrucieństwu na Ukrainie. Módlmy się za ojców i młodych walczących na froncie oraz matki i dzieci przebywające na uchodźctwie w Polsce i innych państwach.

Oczekujemy na relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara, które będą uroczyście wprowadzone w niedzielę 27 marca 2022 r. Modlitwą i ofiarą można wspomóc uroczystości.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i wszystkich otaczamy modlitwą, życząc obfitości Łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.