23 stycznia – III niedziela zwykła

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

23 stycznia – III niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 1, 1-4; 4, 14-21

Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono. W owym czasie:

Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.

Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.

Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione.

Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście».

Te słowa już się spełniły: jest dobra nowina dla ubogich, wolność dla więźniów, przejrzenie dla niewidomych, a dla uciśnionych zdjęcie ciężarów. To wszystko jest w zasięgu ręki, jednak wielu z tego nie korzysta.

Świat wyglądałby zupełnie inaczej, gdybyśmy wszyscy przyjęli Jezusa. On rzeczywiście ma moc zmienić oblicze ziemi. Nie jesteśmy jednak skorzy wierzyć w to, że może być dobrze. Raczej jesteśmy skłonni wierzyć w złe informacje i spodziewać się zła. Dlatego tak trudno jest Jezusowi dotrzeć do ludzkich serc. A przez to świat funkcjonuje w wielu miejscach po staremu.

1. W niedzielę 23 stycznia – III niedziela zwykła – III Niedziela Słowa Bożego – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30. Kontynuujemy modlitwy 114. Tygodnia modlitw o jedność Chrześcijan, pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2)”

114. Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan https://ekumenia.pl/projekty-i-inicjatywy/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan-2022/

2. W poniedziałek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów oraz XXII dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 27 stycznia – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 28 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 29 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 30 stycznia – IV niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A.

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i wszystkich otaczamy modlitwą, życząc obfitości Łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.