16 stycznia – II niedziela zwykła

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

16 stycznia – II niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 2, 1-11

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina».

Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?»

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.

Jezus rzekł do sług: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi.

Potem powiedział do nich: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci więc zanieśli.

Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Pierwszym znakiem, który uczynił Jezus było przemienienie wody w wino ponieważ Jego misją jest przemienienie każdego z nas z grzesznika w świętego, czyli w dziecko Boże podobne do Ojca. Różnica między nami takimi, jakimi jesteśmy dziś, a takimi, jakimi będziemy po przemianie, jest taka sama jak między wodą i winem, czyli ogromna.

Aby mogła dokonać się w naszym życiu owa przemiana, powinniśmy pójść za słowami Maryi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie”. Warto Jezusowi zaufać.

1. W niedzielę 16 stycznia – II niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30.

2. W poniedziałek 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata, XXV dzień judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 18 stycznia – wspomnienie św. Małgorzaty Węgierskiej, początek 114. Tygodnia modlitw o jedność Chrześcijan, pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2)” – Msza Święta o godz. 17:00.

114. Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan https://ekumenia.pl/projekty-i-inicjatywy/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan/tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan-2022/

4. W środę 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 20 stycznia – wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 22 stycznia – wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 23 stycznia – III niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A.

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i wszystkich otaczamy modlitwą, życząc obfitości Łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.