9 stycznia – niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

9 stycznia – niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 3, 15-16.21-22

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem».

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».

Głos Boga Ojca, który odezwał się z nieba: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” nie zabrzmiał ze względu na Jezusa, który doskonale o tym wiedział, ale ze względu na nas. To my potrzebujemy przypomnienia, kim jesteśmy. Kiedy zstępuje na nas Duch Święty także do nas Bóg Ojciec wypowiada te same słowa. Mówi, że jesteśmy Jego dziećmi (Jego potomstwem), w którym On sobie upodobał.

Dlaczego upodobał? Czy z powodu naszych zasług? Na to pytanie można odpowiedzieć tylko pytaniem: „A dlaczego rodzice mają upodobanie w swoich dzieciach?”

1. W niedzielę 9 stycznia – III niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30,

2. W poniedziałek 10 stycznia – 18 rocznica śmierci śp. ks. Jana Karasia – byłego proboszcza w Górzance – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 11 stycznia – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 12 stycznia – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 13 stycznia – wspomnienie św. Hilarego z Poitiers, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 14 stycznia – Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 15 stycznia – wspomnienie św. Pawła z Teb, pustelnika – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 16 stycznia – II niedziela zwykła – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30,

9. Czytając słowa z noworocznego Pierwszego Czytania z Księgi Liczb 6,22-27, przyjmijmy do głębi naszych serc błogosławieństwo od Boga Ojca płynące i na mocy powszechnego kapłaństwa błogosławmy też sobie nawzajem – życzmy sobie dobrze, życzmy sobie Opieki Bożej, życzmy sobie szczęścia:

„Pan mówił do Mojżesza tymi słowami: «Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak oto macie błogosławić Izraelitom. Powiecie im: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił».”

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy S.A.