26 grudnia – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2021 – 100 rocznica poświęcenia Polski – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – BŁOGOSŁAWIONY KS. STEFAN KARD. WYSZYŃSKI

12 WRZEŚNIA 2021 – BEATYFIKACJA KS. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO i MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

26 grudnia – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 2, 41-52

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie». Lecz on im odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Ta Ewangelia opowiada o zjawisku w życiu wewnętrznym (duchowym), które nazywamy strapieniem. Strapienie to stan, w którym człowiek „z bólem serca” szuka Boga i nie może Go znaleźć. Takiego stanu doświadcza każdy człowiek, który wchodzi na drogę pogłębionej relacji z Bogiem. Doświadczyli tego też Maryja i Józef. Bóg jednak nigdy się nie gubi. Jest zawsze „na swoim miejscu”, to znaczy przy nas. Musimy jednak doświadczyć Jego pozornej nieobecności, aby oczyściła się (wypiękniała) nasza miłość i aby nasza miłość została wypróbowana. Gdyby Jezus nie został w świątyni, dużo mniej wiedzielibyśmy o miłości Maryi i Józefa do Niego.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Modlitwa o pokój

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8. W niedzielę 26 grudnia, Niedziela Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Dziś przypadałoby także święto św. Szczepana – diakona i pierwszego męczennika, dlatego też tradycyjnie, jak co roku poświęcimy owies.

1a. Warto zapoznać się ze słowem Ks. Jana Szeląga Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu:

1b. Nakarmieni, umocnieni Najświętszym Ciałem i Krwią Pana Jezusa jesteśmy gotowi do realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – by iść do świata – Lud Boży jest wezwany, by sam stał się światłem, aby wskazywać drogę narodom pogrążonym w ciemności i gęstej mgle.

„Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.” z Księgi Proroka Izajasza, rozdział 60, werset 2 – Iz 60,2

W rodzinie i sąsiadom nieśmy pokój i radość i Błogosławieństwo Boże.

2. W poniedziałek 27 grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Msza Święta z błogosławieństwem wina o godz. 17:00.

3. We wtorek 28 grudnia, święto św. Młodzianków, męczenników, Msza Święta o godz. 17:00. Możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka, którego życie jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy – do 27 września 2022 r.

4. W środę 29 grudnia, V dzień Oktawy Bożego Narodzenia, 9 rocznica śmierci śp. Abp. Ignacego Tokarczuka, módlmy się o cud przez jego wstawiennictwo i jego beatyfikację, Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 30 grudnia, VI dzień Oktawy Bożego Narodzenia, Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 31 grudnia, VII dzień Oktawy Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Sylwestra, papieża, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, następnie Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu – modlitwa dziękczynno-przebłagalna na zakończenie roku, o godz. 17:00.

7. W sobotę 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój, I sobota miesiąca – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec fatimski o godz. 10:30. Będąc w stanie Łaski Uświęcającej, za śpiew Hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

8. W niedzielę 2 stycznia – II Niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30, po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic.

9. Z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa wszystkim OFIARODAWCOM, PRZYJACIOŁOM i PARAFIANOM składamy najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego od Nowonarodzonego Dzieciątka Jezusa, Przyjmijmy przesłanie płynące dziś od betlejemskiego żłóbka – „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.” (Jana rozdz. 13, werset 35). „Posłani w pokoju Chrystusa” jak głosi hasło roku duszpasterskiego 2021/2022 pokój i radość nieśmy tam gdzie niezgoda i smutek, samotność i bezradność. Niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju w świecie, miejscu pracy, rodzinach.  Zapewniamy o naszej modlitwie.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001