19 grudnia – IV NIEDZIELA ADWENTU

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2021 – 100 rocznica poświęcenia Polski – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – BŁOGOSŁAWIONY KS. STEFAN KARD. WYSZYŃSKI

12 WRZEŚNIA 2021 – BEATYFIKACJA KS. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO i MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

19 grudnia – IV NIEDZIELA ADWENTU

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 1, 39-45

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Wydawałoby się, że Elżbieta powinna się ucieszyć z przybycia Maryi, bo potrzebowała wsparcia od młodej, silnej kobiety – i oto jest. Powinna była powiedzieć na powitanie: „Jak to dobrze, że przyszłaś do mnie, bo sama nie daję już sobie rady”. Tymczasem Elżbieta wychwala jedynie wielką wiarę Maryi i cieszy się tym, co stało się w życiu Maryi. Elżbieta wiedziała więc, że są rzeczy ważniejsze od jej osobistych problemów. Rzeczą ważniejszą od naszych codziennych zmartwień, może nawet istotnych, jest nasze i innych zbawienie.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Modlitwa o pokój

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 19 grudnia, IV Niedziela Adwentu – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Na obu Mszach Świętych błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, rozprowadzane po Mszy Świętej. W tym dniu 210 rocznica urodzin Ks. Adama Bieleckiego – urodzonego w Górzance.

1a. W niedzielę 19 grudnia o godz. 13:00 Msza Święta pogrzebowa śp. Antoniego Galanta. Różaniec o godz. 12:00.

1a. Warto zapoznać się z Listem Arcybiskupa Adama Szala – List-Pasterski-Abp.-Adama-Szala-na-I-niedziele-Adwentu

1b. Warto zapoznać się ze słowem Ks. Jana Szeląga Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu:

1b. Nakarmieni, umocnieni Najświętszym Ciałem i Krwią Pana Jezusa jesteśmy gotowi do realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – by iść do świata – Lud Boży jest wezwany, by sam stał się światłem, aby wskazywać drogę narodom pogrążonym w ciemności i gęstej mgle.

„Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.” z Księgi Proroka Izajasza, rozdział 60, werset 2 – Iz 60,2

W rodzinie i sąsiadom nieśmy pokój i radość i Błogosławieństwo Boże.

2. W poniedziałek 20 grudnia, wspomnienie św. Dominika z Silos, opata, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

3. We wtorek 21 grudnia, wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

4. W środę 22 grudnia, wspomnienie św. Franciszki Ksawery Cabrini, dziewicy i zakonnicy, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 23 grudnia, wspomnienie św. Marii Małgorzaty d’Youville, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00. rocznica święceń biskupich Ks. Abp. Adama Szala, módlmy się w intencji Arcypasterza.

6. W piątek 24 grudnia, wspomnienie święty Ewy i Adama, dzień imienin Ks. Abp. Adama Szala. Módlmy się w jego intencji. Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

6a. Gdy wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

6b. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa rozpoczniemy Mszą Świętą o północy, zwaną Pasterką. Zakończymy Duchową Adopcję Dziecka, którego życie jest zagrożone. Dzięki naszej modlitwie ocalało 21 dzieci.

7. W sobotę 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa – Boże Narodzenie – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Pielęgnujmy tradycję kolędników i kolędowania w gronie rodziny i sąsiadów. Msza Święta o godz. 8:00 W INTENCJI WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW.

8. W niedzielę 26 grudnia, Niedziela Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Dziś przypadałoby także święto św. Szczepana – diakona i pierwszego męczennika, dlatego też tradycyjnie, jak co roku poświęcimy owies.

9. Z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pana Jezusa wszystkim OFIARODAWCOM, PRZYJACIOŁOM i PARAFIANOM składamy najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego od Nowonarodzonego Dzieciątka Jezusa, Przyjmijmy przesłanie płynące dziś od betlejemskiego żłóbka – „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajamnie miłowali.” (Jana rozdz. 13, werset 35). „Posłani w pokoju Chrystusa” jak głosi hasło roku duszpasterskiego 2021/2022 pokój i radość nieśmy tam gdzie niezgoda i smutek, samotność i bezradność. Niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju w świecie, miejscu pracy, rodzinach.  Zapewniamy o naszej modlitwie.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001