22 sierpnia – XXI niedziela zwykła

GORĄCO PROSIMY O WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH – TERMIN ROZLICZENIA PRAC CORAZ BLIŻEJ – OFIARODAWCOM – BÓG ZAPŁAĆ!

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy BFG S.A.

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – SIERPIEŃ 2021

Sierpień Intencja ewangelizacyjna – Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – w oczekiwaniu na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego – wystawa

22 sierpnia – XXI Niedziela Zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 6, 55. 60-69

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział:

«Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem».

A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»

Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».

Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca». Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?»

Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».

Nie da się od razu zrozumieć całego nauczania Jezusa. Jego mowa jest trudna. Tego Jezus nie neguje. Chodzi o to, abyśmy wierzyli, to znaczy byli otwarci na rzeczy, które są dla nas absolutnie nowe i nie mieszczą się nam w głowie.

Wiara bowiem to nie brak pytań i wątpliwości, ale otwartość na Dobrą Nowinę i pokora wobec trudnych do szybkiego zrozumienia prawd. Zresztą gdyby nauka Jezusa była łatwa, to można by podejrzewać, że pochodzi od człowieka, a nie od Boga.

1. W niedzielę 22 sierpnia – XXI niedziela zwykła, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, różaniec w Górzance o godz. 10:30.

1a. Sierpień dla wielu z nas jest czasem dobrowolnie podejmowanej abstynencji. Zachęceni słowami listu pasterskiego, jako chrześcijanie miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się temu złu, jakie niesie w sobie plaga alkoholizmu. Módlmy się o trzeźwość w Polsce, szczególnie w naszych rodzinach, dziękujmy za zwycięstwo w walce z alkoholizmem. Módlmy się za ofiary alkoholizmu. Dawajmy świadectwo wiary, abstynencji i trzeźwości.

Apel Zespołu KEP ds Trzeźwości 2021

Duszpasterstwo Trzeźwości w Gminie Solina

2. W poniedziałek 23 sierpnia – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy – Msza Święta o godz. 19:00.

3. We wtorek 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, apostoła – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 25 sierpnia – wspomnienie św. Ludwika oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera – Msza Święta o godz. 19:00.

5. W czwartek 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, prezbitera – Msza Święta o godz. 19:00.

6. W piątek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki – Msza Święta o godz. 19:00.

7. W sobotę 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta z różańcem fatimskim o godz. 19:00.

8. W niedzielę 29 sierpnia – XXII niedziela zwykła, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, różaniec w Górzance o godz. 10:30.

9. Konserwatorki intensywnie pracują nad odnowieniem polichromii na południowej ścianie nawy. Jest to 4. etap prac konserwatorskich w tym zakresie. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii (poniżej). OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT. Numer konta bankowego Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy BFG S.A.

MODLITWY – do Ducha Świętego, Matki Bożej, św. Józefa, św. Józefa Sebastiana Pelczara