8 sierpnia – XIX niedziela zwykła

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – SIERPIEŃ 2021

Intencja ewangelizacyjna – Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – w oczekiwaniu na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego

8 sierpnia – XIX niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 6, 41-51

Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: «Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił». I mówili: «Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem».

Jezus rzekł im w odpowiedzi: «Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne.

Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Bóg karmi nas swoją Miłością, czyli „chlebem”, którym jest „Jego ciało za życie świata”. Kto przyjmuje ten pokarm, nie umrze. Człowiek pełen Miłości jest bowiem niezniszczalny. Odejdzie z tego świata (nazywamy to wydarzenie śmiercią), ale jego odejście będzie zwycięstwem i początkiem czegoś nowego, jeszcze wspanialszego niż jego życie na tym świecie. Czy jednak przyjmujemy Miłość Boga? Czy przez udział w Eucharystii, przez sakrament spowiedzi i przez każdą osobistą modlitwę napełniamy się Miłością? Aby się posilić, nie wystarczy przyjść na ucztę. Trzeba jeszcze z niej skorzystać przez spożycie tego, co zostało postawione na stole.

1. W niedzielę 8 sierpnia – XIX niedziela zwykła, wspomnienie św. Dominika Guzman, prezbitera, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, różaniec w Górzance o godz. 10:30. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH PO OBU MSZACH ŚWIĘTYCH. Msza Święta w Łopience o godz. 15:00. Msza Święta na cerkwisku w Radziejowej o godz. 13:00.

1a. Sierpień dla wielu z nas jest czasem dobrowolnie podejmowanej abstynencji. Zachęceni słowami listu pasterskiego, jako chrześcijanie miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się temu złu, jakie niesie w sobie plaga alkoholizmu. Módlmy się o trzeźwość w Polsce, szczególnie w naszych rodzinach, dziękujmy za zwycięstwo w walce z alkoholizmem. Módlmy się za ofiary alkoholizmu. Dawajmy świadectwo wiary, abstynencji i trzeźwości.

Apel Zespołu KEP ds Trzeźwości 2021

Duszpasterstwo Trzeźwości w Gminie Solina

2. W poniedziałek 9 sierpnia – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy – Msza Święta o godz. 19:00.

3. We wtorek 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 11 sierpnia – Wspomnienie św. Klary, dziewicy – Msza Święta o godz. 19:00.

5. W czwartek 12 sierpnia – wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy – Msza Święta o godz. 8:00

6. W piątek 13 sierpnia – wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera – Msza Święta o godz. 19:00.

7. W sobotę 14 sierpnia – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – Msza Święta z różańcem fatimskim o godz. 8:00.

8. W niedzielę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, różaniec w Górzance o godz. 10:30.

9. Konserwatorki pracują. Jest to 4. etap prac konserwatorskich związanych z odnowieniem polichromii, w tym roku na bocznej (południowej) ścianie nawy. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii (poniżej). OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT. Numer konta bankowego Parafii:

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy BFG S.A.

MODLITWY – do Ducha Świętego, Matki Bożej, św. Józefa, św. Józefa Sebastiana Pelczara