11 lipca – XV niedziela zwykła

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – LIPIEC 2021

Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Módlmy się w intencji Ojca Świętego Franciszka!

Módlmy się w intencjach Ojca Świętego Franciszka!

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2021 – 100 rocznica poświęcenia Polski – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – w oczekiwaniu na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego

11 LIPCA – XV niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Marka 6, 7-13

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Na drogę należy brać tylko to, co jest naprawdę potrzebne – to, co pomaga iść, a nie przeszkadza. My niestety często skupiamy się na tym, co utrudnia drogę do Nieba, co nas obciąża, przygniatając wręcz do ziemi. Jesteśmy więc mało praktyczni. Dzieje się tak zapewne dlatego, że jesteśmy mało zainteresowani Niebem – skupiamy się na tym, co będzie jutro, ewentualnie pojutrze. Nie myślimy o wieczności.

Bądźmy więc praktyczni i pomyślmy o Niebie – o tym, co nas przysposabia do życia w nim. To, co na tym świecie nie uczy nas życia w Niebie jest właściwie zupełnie zbyteczne.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 11 lipca – XV niedziela zwykła, Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Wszystkie ofiary obejmijmy pamięcią i modlitwą, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, różaniec 10:30. Módlmy się w intencji pielgrzymów zmierzających z Przemyśla, Jarosławia, Radymna, Przeworska, Łańcuta, Leżajska, Krosna, Brzozowa, Sanoka, Leska na Jasną Górę w 41 Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce.

2. W poniedziałek 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – Msza Święta o godz. 19:00.

3. We wtorek 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Msza Święta o godz. 19:00.

4. W środę 14 lipca – wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera oraz św. Henryka – Msza Święta o godz. 19:00.

5. W czwartek 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 19:00

6. W piątek 16 lipca – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Msza Święta o godz. 19:00.

7. W sobotę 17 lipca – wspomnienie Leona IV, papieża – Mszy Świętej nie będzie.

8. W niedzielę 18 lipca – XVI niedziela zwykła, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, różaniec w Górzance o godz. 10:30, Msza Święta na cerkwisku w Tyskowej o godz. 13:00.

9. LIPIEC 2021 r. – PANIE KONSERWATORKI JUŻ PRACUJĄ. Jest to 4. etap prac konserwatorskich związanych z odnowieniem polichromii, w tym roku na bocznej (południowej) ścianie nawy. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii (poniżej). OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy BFG S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

MODLITWY – do Ducha Świętego, Matki Bożej, św. Józefa, św. Józefa Sebastiana Pelczara