6 czerwca – X niedziela zwykła

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – CZERWIEC 2021

Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – w oczekiwaniu na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego

6 czerwca – X niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Marka 3, 20-35

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».

A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy».

Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».

Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.

A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».

Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?»

I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

W Ewangelii św. Marka 3, 21 czytamy o bliskich Pana Jezusa, którzy postanowili powstrzymać Go w Jego gorliwości w pomaganiu ludziom, która była tak wielka, że wydawało się, iż „odszedł od zmysłów”. Dziś dowiadujemy się, co się stało, gdy faktycznie przyszli do Niego. Jezus, jakby dla potwierdzenia przypuszczeń, że zwariował, „spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.

Jak bardzo musiał On kochać tych ludzi, skoro byli oni dla Niego jak najbliższa rodzina! Jak bardzo On kocha nas! Mimo naszych grzechów On się do nas przyznaje!

Czy Jezus jest moim bratem? Czy kocham Go jak brata?, choć trochę tak, jak On kocha mnie?

1 W niedzielę 6 czerwca – X niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:30, po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic Różańcowych. W Oktawie Bożego Ciała – codziennie procesja wokół kościoła.

2. W poniedziałek 7 czerwca – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

3. We wtorek 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

4. W środę 9 czerwca – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

5. W czwartek 10 czerwca – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

6. W piątek 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. Po Mszy Świętej odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100-lecie zawierzenia w 1921 r.

7. W sobotę 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różańcem Fatimskim o godz. 19:00.

8. W niedzielę 13 czerwca – XI niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:30.

9. CZERWIEC 2021 r. – STOJĄ JUŻ RUSZTOWANIA – ROZPOCZYNAMY kolejny etap prac konserwatorskich związanych z odnowieniem polichromii na bocznej (południowej) ścianie nawy, także odnawiany będzie łaciński ołtarz główny. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii. OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT.

MODLITWY – do Ducha Świętego, Matki Bożej, św. Józefa, św. Józefa Sebastiana Pelczara