12 maja – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA

2.Glorious Mystery – The Ascension

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

CZYTANIA LITURGICZNE

ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO – LECTIO DIVINA – NAUCZANIE PANA BOGA

Wielka Nowenna przed dwu-tysiącleciem Odkupienia (2024-2033)

Nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa…

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

1a. Kontynuujemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w niedzielę 19 maja 2024 r.

1b. Kontynuujemy Nowennę przed świętem św. Andrzeja Boboli, przypadającym 16 maja. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli módlmy się w intencji naszej Ojczyzny – POLSKI i o dar nawrócenia dla rządzących.

2. W poniedziałek 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, 107 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o pokój na święcie, o nawrócenie Rosjan i zakończenie wojny na Ukrainie, także o nasze nawrócenie i gorliwość w modlitwie.

3. We wtorek 14 maja, święto św. Macieja Apostoła – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy na roli.

4. W środę 15 maja, wspomnienie św. Zofii, wdowy – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Odpust w Uhercach Mineralnych o godz. 11:00. Módlmy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy na roli.

5. W czwartek 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to jednocześnie 367 rocznica Jego męczeńskiej śmierci oraz 86. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia Jego relikwii z Rzymu do Warszawy – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o wyraźne zaliczenie św. Andrzeja Boboli do grona GŁÓWNYCH PATRONÓW POLSKI.

Litania do św. Andrzeja Boboli

6. W piątek 17 maja, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00.

7. W sobotę 18 maja, wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, WIGILIA UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – Msza Święta z Różańcem i Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o Boże prowadzenie i Dary Ducha Świętego dla odczytujących drogę powołania.

7a. W sobotę 18 maja Litania Loretańska ku czci Matki Najświętszej będzie o godz. 15:00 przy kapliczce na Przełęczy Hyrcza.

7b. W sobotę 18 maja 80. rocznica Bitwy pod Monte Cassino. Módlmy się o pokój na świecie, módlmy się o męstwo i odwagę w wyznawaniu WIARY ŚWIĘTEJ, módlmy się o ochronę Polski przed działaniami zbrojnymi na terenie naszej Ojczyzny oraz 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II (18.05.1920 r.).