5 maja – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

CZYTANIA LITURGICZNE

ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO – LECTIO DIVINA – NAUCZANIE PANA BOGA

1a. Rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę przed dwu-tysiącleciem Odkupienia https://przemyska.pl/przewodniczacy-kep-rozpoczynamy-dziewiecioletnia-wielka-nowenne-przed-dwutysiacleciem-odkupienia/

1b. Nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa…

2. W poniedziałek 6 maja, wspomnienie świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów, patronka Europy – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy na roli.

3. We wtorek 7 maja, przeniesiona z 5 maja UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI ARCHIKATEDRALNEJ W PRZEMYŚLU – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Módlmy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy na roli.

Historia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu

3a. W wtorek 7 maja – początek Nowenny przed wspomnieniem św. Andrzeja Boboli, przypadającym 16 maja. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli módlmy się w intencji naszej Ojczyzny – POLSKI i o dar nawrócenia dla rządzących.

4. W środę 8 maja, św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego Patron Polski – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00. Odpust w Uhercach Mineralnych o godz. 11:00. Módlmy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy na roli.

5. W czwartek 9 maja, wspomnienie św. Pachomiusza Starszego, pustelnika – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00.

6. W piątek 10 maja, wspomnienie św. Jana z Avili, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta z Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00.

6a. W piątek 10 maja – początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w niedzielę 19 maja 2024 r.

7. W sobotę 11 maja, wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika – Msza Święta z Różańcem i Litanią Loretańską ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:00.

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA

W okresie Wielkanocnym i każdego dnia starajmy się być blisko Chrystusa Zmartwychwstałego idąc pod prąd, nie ulegając codziennym pokusom, stając w obronie wartości chrześcijańskich i w obronie życia dzieci w łonach ich matek. Na pierwszym miejscu stawiajmy udział w niedzielnej i codziennej Mszy Świętej dziękując Panu Bogu za obecność Księdza Proboszcza i PARAFIĘ w GÓRZANCE – na miejscu, także każdą inną modlitwę. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.