21 kwietnia – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO – LECTIO DIVINA – NAUCZANIE PANA BOGA

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Słowo Ks. Bp. Andrzeja Przybylskiego – Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań

1a. Rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę przed dwutysiącleciem Odkupienia https://przemyska.pl/przewodniczacy-kep-rozpoczynamy-dziewiecioletnia-wielka-nowenne-przed-dwutysiacleciem-odkupienia/

1b. Nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa…

2. W poniedziałek 22 kwietnia, wspomnienie bł. Idziego z Asyżu, mnicha – Mszy Świętej nie będzie.

3. We wtorek 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 24 kwietnia, wspomnienie nawrócenia św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – Mszy Świętej nie będzie.

5. W czwartek 25 kwietnia, wspomnienie św. Marka, Ewangelista – Msza Święta o godz. 18:00 z modlitwą o urodzaje i procesją do Kapliczki św. Antoniego.

6. W piątek 26 kwietnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady – Msza Święta o godz. 18:00.

7. W sobotę 27 kwietnia, wspomnienie św. Zyty, dziewicy – Msza Święta o godz. 8:00.

9. Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej zaprasza w środę 1 maja – nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA – spotkanie w Bukowcu nad Solinką na Otoczarni o godz. 9:00, rozważania na trasie na cerkwisko w Studennem. W razie złej pogody – nabożeństwo przesunięte na czwartek 2 maja.

W okresie Wielkanocnym i każdego dnia starajmy się być blisko Chrystusa Zmartwychwstałego idąc pod prąd, nie ulegając codziennym pokusom, stając w obronie wartości chrześcijańskich i w obronie życia dzieci w łonach ich matek. Na pierwszym miejscu stawiajmy udział w niedzielnej i codziennej Mszy Świętej dziękując Panu Bogu za obecność Księdza Proboszcza i PARAFIĘ w GÓRZANCE – na miejscu, także każdą inną modlitwę. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.