14 kwietnia – NIEDZIELA BIBLIJNA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO – LECTIO DIVINA – NAUCZANIE PANA BOGA

1a. Rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę przed dwutysiącleciem Odkupienia https://przemyska.pl/przewodniczacy-kep-rozpoczynamy-dziewiecioletnia-wielka-nowenne-przed-dwutysiacleciem-odkupienia/

1b. Nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa…

2. W poniedziałek 15 kwietnia – wspomnienie świętych Anastazji i Bazylissy, męczennic – Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 16 kwietnia, wspomnienie św. Marii Bernadetty Soubirous, dziewicy i zakonnicy – Msza Święta o godz. 18:00..

4. W środę 17 kwietnia, wspomnienie św. Katarzyny Tekakwitha – Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 18 kwietnia, wspomnienie św. Ryszarda Pampuri, zakonnika – Mszy Świętej nie będzie.

6. W piątek 19 kwietnia, wspomnienie św. Leona IX, papieża i św. Ekspedyta, męczennika – Msza Święta o godz. 18:00.

7. W sobotę 20 kwietnia, wspomnienie św. Agnieszki z Montepulciano, dziewicy i zakonnicy – Mszy Świętej nie będzie.

W okresie Wielkanocnym i każdego dnia starajmy się być blisko Chrystusa Zmartwychwstałego idąc pod prąd, nie ulegając codziennym pokusom, stając w obronie wartości chrześcijańskich i w obronie życia dzieci w łonach ich matek. Na pierwszym miejscu stawiajmy udział w niedzielnej i codziennej Mszy Świętej dziękując Panu Bogu za obecność Księdza Proboszcza i PARAFIĘ w GÓRZANCE – na miejscu, także każdą inną modlitwę. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.