7 kwietnia – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

1a. „Ile razy chcesz Mi sprawić radość, to mów światu o Moim wielkim i niezgłębionym Miłosierdziu…” Pan Jezus do św. Siostry Faustyny Dz. 164 https://www.faustyna.pl/zmbm/milosierdzie/

1b. Słowo Ks. Bp Wiesława Sztachetki – przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski na Święto Miłosierdzia Bożego: https://przemyska.pl/bp-szlachetka-na-niedziele-milosierdzia-bog-pragnie-milosci-ktora-wyraza-sie-przez-milosc-blizniego/

1c. Rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę przed dwutysiącleciem Odkupienia https://przemyska.pl/przewodniczacy-kep-rozpoczynamy-dziewiecioletnia-wielka-nowenne-przed-dwutysiacleciem-odkupienia/

2. W poniedziałek 8 kwietnia – przeniesiona UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE – Msza Święta o godz. 8:00.

3. We wtorek 9 kwietnia, wspomnienie św. Gaucheriusza, prezbitera, rano Msza Święta o godz. 8:00. O godz. 17:30 powitanie OBRAZU NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA na parkingu, o godz. 18:00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Abp. Józefa Michalika.

4. W środę 10 kwietnia, wspomnienie św. Fulberta, biskupa – Msza Święta o godz. 10:00, w ciągu dnia modlitwa przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 16:30 pożegnanie Obrazu i przewiezienie na nawiedzenie do Wołkowyi.

5. W czwartek 11 kwietnia, wspomnienie św. Gemmy Galgani, dziewicy – Msza Święta o godz. 18:00.

6. W piątek 12 kwietnia, wspomnienie św. Juliusza I, papieża i św. Zenona z Werony, biskupa – Msza Święta o godz. 18:00.

7. W sobotę 13 kwietnia, wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika – Msza Święta o godz. 18:00.

ROZWAŻANIE SŁOWA BOŻEGO – LECTIO DIVINA – NAUCZANIE PANA BOGA

W okresie Wielkanocnym i każdego dnia starajmy się być blisko Chrystusa Zmartwychwstałego idąc pod prąd, nie ulegając codziennym pokusom, stając w obronie wartości chrześcijańskich i w obronie życia dzieci w łonach ich matek. Na pierwszym miejscu stawiajmy udział w niedzielnej i codziennej Mszy Świętej dziękując Panu Bogu za obecność Księdza Proboszcza i PARAFIĘ w GÓRZANCE – na miejscu, także każdą inną modlitwę. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.