31 marca – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCWSTANIA PANA JEZUSA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – KWIECIEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

1a. Od niedzieli 31 marca do niedzieli 7 kwietnia – przeżywać będziemy OKTAWĘ WIEKANOCY – to 8 dni w ciągu, których Kościół głosi PRAWDĘ NASZEJ WIARY – cud CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. W ciągu tych 8 dni rozważamy wydarzenia – w jaki sposób Chrystus Zmartwychwstał, jak ukazał się niewiastom, jak ukazał się Marii Magdalenie, jak ukazał się Apostołom, jak nie rozpoznali Go w drodze, ale dopiero przy łamaniu chleba, jak ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim, jak ukazał się Tomaszowi, jak posłał uczniów: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» i my też jesteśmy posłani by głosić POKÓJ i RADOŚĆ – CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE.

1b. Rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę przed dwutysiącleciem Odkupienia https://przemyska.pl/przewodniczacy-kep-rozpoczynamy-dziewiecioletnia-wielka-nowenne-przed-dwutysiacleciem-odkupienia/

1b. Czas Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i każdy dzień starajmy się być blisko Chrystusa Zmartwychwstałego idąc pod prąd, nie ulegając codziennym pokusom. Na pierwszym miejscu stawiajmy udział w niedzielnej i codziennej Mszy Świętej dziękując Panu Bogu za obecność Księdza Proboszcza i PARAFIĘ w GÓRZANCE – na miejscu, także każdą inną modlitwę. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

3. We wtorek 2 kwietnia – wspomnienie św. Franciszka z Paoli, pustelnika, 19. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się w naszych codziennych intencjach, a szczególnie o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszych sercach i o nawrócenie Rosji. Msza Święta o godz. 18:00 z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

4. W środę 3 kwietnia, wspomnienie św. Ryszarda de Wyche, biskupa – Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 4 kwietnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca, wspomnienie św. Izydora z Sewilli, biskupa i doktora Kościoła – Msza Święta o godz. 18:00 z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Módlmy się w intencji Księdza Proboszcza, Biskupów Archidiecezji Przemyskiej, Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, szczególnie przygotowujących się do święceń kapłańskich i święceń diakonatu.

6. W piątek 5 kwietnia, Pierwszy Piątek Miesiąca, wspomnienie św. Wincentego Ferreriusza, prezbitera – Msza Święta o godz. 18:00 z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę 6 kwietnia, Pierwsza Sobota Miesiąca, wspomnienie św. Wilhelma z Paryża, opata – Msza Święta o godz. 18:00 z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Różańcem Fatimskim.

9. W poniedziałek 8 kwietnia – przeniesiona UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE.

10. We wtorek 9 kwietnia, wspomnienie św. Gaucheriusza, prezbitera, NAWIEDZENIE OBRAZU NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania przez Abp. Józefa Michalika.