24 marca – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

CZYTANIA LITURGICZNE

https://nowenna2120.pl/ – NOWENNA W INTENCJI POLSKI w dniach 16-24 marca 2024 r., godz. 21:20 po Apelu Jasnogórskim, przez wstawiennictwo ŚW. ANDRZEJA BOBOLI i BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI (19 października – 40 rocznica porwania i męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego).

2. W poniedziałek 25 marca, PONIEDZIAŁEK W WIELKIM TYGODNIU (Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona na 8 kwietnia) – Msza Święta o godz. 17:00, przyjęcie do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

3. We wtorek 26 marca, WTOREK W WIELKIM TYGODNIU, wspomnienie Dobrego Łotra – Patrona Archidiecezji Przemyskiej – Spowiedź Wielkanocna 15:00-16:00, Msza Święta o godz. 16:00.

4. W środę 27 marca, ŚRODA W WIELKIM TYGODNIU, wspomnienie św. Ernesta, opata i męczennika oraz św. Ruperta, biskupa – Msza Święta o godz. 17:00.

W tym dniu wspominamy ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Bogu Wszechmogącemu dziękujmy za dar posługi duszpasterskiej Księdza Proboszcza, Księdza Eugeniusza Suszka – rekolekcjonisty, pamiętajmy także o Ojcu Zbigniewie i módlmy się o Łaski Boże, Moc Ducha Świętego, Opiekę Matki Najświętszej i Świętego Józefa.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Przez modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu lub adorację Krzyża – złączmy naszą ofiarę z ofiarą Pana Jezusa uwięzionego, okrutnie biczowanego, cierniem ukoronowanego, dźwigającego krzyż, przebaczającego, poddanego Woli Boga Ojca, konającego na Krzyżu.

– w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa, który zstąpił do piekieł, aby dusze prawych ludzi Starego Testamentu oczekujące na dzień odkupienia wprowadzić do Królestwa Niebieskiego

Od niedzieli 31 marca do niedzieli 7 kwietnia – przeżywać będziemy OKTAWĘ WIEKANOCY – to 8 dni w ciągu, których Kościół głosi PRAWDĘ NASZEJ WIARY – cud CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. W ciągu tych 8 dni rozważamy wydarzenia – w jaki sposób Chrystus Zmartwychwstał, jak ukazał się niewiastom, jak ukazał się Marii Magdalenie, jak ukazał się Apostołom, jak nie rozpoznali Go w drodze, ale dopiero przy łamaniu chleba, jak ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim, jak ukazał się Tomaszowi, jak posłał uczniów: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!» i my też jesteśmy posłani by głosić POKÓJ i RADOŚĆ – CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE.

10. We wtorek 2 kwietnia – 19 rocznica odejścia DO DOMU OJCA św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się w naszych codziennych intencjach, a szczególnie o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszych sercach i o nawrócenie Rosji.

11. Czas Wielkiego Tygodnia i Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa trzeba przeżyć idąc pod prąd. Na pierwszym miejscu stawiając udział w Triduum Paschalnym, Adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie, modlitwie, późnej myślmy o sprawach doczesnych. Uwielbiajmy Boga Ojca Wszechmogącego, który dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy zostali odkupieni Jego Krwią Przenajświętszą, abyśmy mieli Życie i mieli je w obfitości. Szanujmy życie ziemskie, ale bardziej dążmy do świętości by osiągnąć Życie Wieczne. Otaczajmy się wzajemną modlitwą. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…, święty Andrzeju Bobolo – módl się za nami, święty Józefie Sebastianie Pelczarze – módl się za nami, św. Janie Pawle II – módl się za nami, Błogosławiona Rodzino Ulmów – módl się za nami, wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami.