28 stycznia – CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – STYCZEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

1a. W niedzielę 28 stycznia – opłatek i kolędowanie w świetlicy wiejskiej o godz. 17:00.

2. W poniedziałek 29 stycznia wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy oraz bł. Bolesławy Lament, dziewicy – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 30 stycznia wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera – Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 1 lutego wspomnienie św. Brygidy z Kildare, dziewicy oraz św. Rajmunda z Fitero, opata – Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej – Msza Święta o godz. 17:00.

6a. W piątek 2 lutego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego – Msza Święta o godz. 17:00.

Święto Ofiarowania Pańskiego, to dzień, w którym razem dziękujemy Bogu za instytuty zakonne, kontemplacyjne,  prowadzące dzieła apostolskie, oraz za stowarzyszenia życia apostolskiego, za instytuty świeckie i za indywidualne formy życia konsekrowanego (Vita Consecrata 2). Ich członkowie składają Bogu swoje życie w ofierze, aby oddać się Jemu niepodzielnym sercem, dzięki czemu stają się całkowitym darem dla każdego człowieka, dla Kościoła i dla świata. Osoby konsekrowane, naśladując Jezusa czystego, ubogiego i posłusznego, są świadkami Jego obecności pośród nas. Realizując wiernie swoje powołanie, czynią wszystko, by Bóg był bardziej znany i kochany – uczestniczą w ten sposób w powszechnej misji Kościoła.

7. W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika oraz św. Oskara, biskupa – Msza Święta o godz. 17:00.