3 grudnia – I NIEDZIELA ADWENTU

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – GRUDZIEŃ

CZYTANIA LITURGICZNE

1. W niedzielę 3 grudnia – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

Abp Adam Szal – List pasterski na 1. Niedzielę Adwentu 2023

1a. Wszystkich ludzi dobrego serca gorąco prosimy o wsparcie prac konserwatorskich. Po ponad 20 latach prac przy Świątyni i w Jej wnętrzu chcielibyśmy zakończyć trwające już 5 lat odnawianie polichromii. Połowa środków na to zadanie jest zagwarantowana z dotacji, ale 300 tyś. zł to tzw. „wkład własny”. Prace konserwatorskie prowadzone były do 9 listopada 2023 r. (już zrobiło się za zimno), prace nad odnowieniem ściany zachodniej będą kontynuowane wiosną. Przed nami jeszcze rozliczenia z konserwatorkami za ostatnie etapy prac. Gorąco prosimy o wsparcie finansowe.

BARDZO POTRZEBNA POMOC!!!

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50
38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A. Oddział Sanok
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

2. W poniedziałek 4 grudnia – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

3. We wtorek 5 grudnia – wspomnienie św. Saby Jerozolimskiego, prezbitera – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

4. W środę 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

6. W piątek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00, druga Msza Święta o godz. 18:00. Godzina Łaski między 12:00 a 13:00.

– to naprawdę WYJĄTKOWY DZIEŃ, między 12:00 a 13:00 – WYJĄTKOWA GODZINA – GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA – dla CIEBIE i wszystkich mieszkańców NASZEJ PARAFII.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP. Oto modlitwy, które mogą przydać się osobom chętnym wziąć udział w “Godzinie Łaski”.

RóżaniecLitania do Niepokalanego PoczęciaLitania loretańska,

Akt osobistego oddania Matce BożejPomnij o Najświętsza Panno Maryjo

Modlitwa wdzięcznościModlitwa za dusze w czyśćcu

7. W sobotę 9 grudnia – wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin – Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

8. W niedzielę 10 grudnia – DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30.