3 września – Dwudziesta druga Niedziela Zwykła

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – WRZESIEŃ

1. W niedzielę 3 września – DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

1a. Wszystkich ludzi dobrego serca gorąco prosimy o wsparcie prac konserwatorskich. Po ponad 20 latach prac przy Świątyni i w Jej wnętrzu chcielibyśmy zakończyć trwające już 5 lat odnawianie polichromii. Połowa środków na to zadanie jest zagwarantowana z dotacji, ale 300 tyś. zł to tzw. „wkład własny”, o który prosimy.

BARDZO POTRZEBNA POMOC!!!

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50
38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A. Oddział Sanok
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

2. W poniedziałek 4 września – wspomnienie św. Rozalii – Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 5 września – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy – Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 6 września – wspomnienie bł. Michała Czartoryskiego, prezbitera i męczennika – Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera – Msza Święta o godz. 18:00.

6. W piątek 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, poświęcenie ziarna do siewu, odpust w Bereżnicy Wyżnej oraz wspomnienie bł. Władysława Błądzińskiego, prezbitera i męczennika – Msza Święta o godz. 18:00.
Początek nowenny przed beatyfikacją Sług Bożych Rodziny Ulmów.

7. W sobotę 9 września – wspomnienie bł. Anieli Salwa, dziewicy – Msza Święta o godz. 18:00.

8. W niedzielę 10 września – DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00, Różaniec 17:30. W związku z transmisją Mszy Świętej z beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Rodziny Ulmów nie będzie Mszy Świętej o godz. 11:00.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

List Pasterski Episkopatu Polski przygotowujący do Beatyfikacji Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej k. Łańcuta.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/