30 lipca – Siedemnasta Niedziela Zwykła

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – LIPIEC

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – SIERPIEŃ

1. W niedzielę 30 lipca – SIEDEMNASTA ZWYKŁA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30, Łopienka 15:00.

1a. Wszystkich ludzi dobrego serca gorąco prosimy o wsparcie prac konserwatorskich. Po ponad 20 latach prac przy Świątyni i w Jej wnętrzu chcielibyśmy zakończyć trwające już 5 lat odnawianie polichromii. Połowa środków na to zadanie jest zagwarantowana z dotacji, ale 300 tyś. zł to tzw. środki własne, o które prosimy.

BARDZO POTRZEBNA POMOC!!!

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50
38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A. Oddział Sanok

2. W poniedziałek 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

3. We wtorek 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę 2 sierpnia – wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa albo wspomnienie św. Piotra Juliana Eymarda, prezbitera, wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, odpust Porcjunkuli.

5. W czwartek 3 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Lidii.

6. W piątek 4 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, Patrona Proboszczów. Módlmy się o Błogosławieństwo Boże, siły i zdrowie dla naszego Księdza Proboszcza – Msza Święta o godz. 19:00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 18:00.

7. W sobotę 5 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Msza Święta z Różańcem o godz. 19:00.

8. W niedzielę 6 sierpnia – NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec 10:30.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

List Pasterski Episkopatu Polski przygotowujący do Beatyfikacji Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej k. Łańcuta.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…