11 czerwca – Dziesiąta Niedziela Zwykła

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – CZERWIEC

1. W niedzielę 11 czerwca – DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKLA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różaniec 10:30. Po Sumie procesja wokół kościoła z okazji Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Oktawa wskazuje na bardzo ważny charakter uroczystości – podobniej jak na Boże Narodzenie i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

2. W poniedziałek 12 czerwca – wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy oraz błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza, prezbiterów i Towarzyszy – Msza Święta z Procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

3. We wtorek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – Msza Święta z Procesją do kapliczki św. Antoniego i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

4. W środę 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – Msza Święta z Procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

5. W czwartek 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy – Msza Święta z Procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Zakończenie Okrawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Błogosławieństwo dzieci i wianków.

6. W piątek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:00.

6a. W piątek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystości odpustowe w Łobozewie o godz. 17:00 i Bóbrce o godz. 17:30.

7. W sobotę 17 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00. Po porannej Mszy Świętej wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – ADORACJA DO GODZINY 18:00, w ramach Adoracji Archidiecezjalnej w każdej Parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wieczorna Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Proszę uzgodnić godziny i osoby, aby Pan Jezus nie pozostał w świątyni SAM.

8. W niedzielę 18 czerwca – JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różaniec 10:30.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/