21 maja – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

1. W niedzielę 21 maja – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA – ODPUST W PARAFII – Msze Święte: rano o godz. 8:00 i SUMA ODPUSTOWA o godz. 12:00. Mszy Świętej odpustowej będzie przewodniczył Ks. Bogdan Janik – Dyrektor OWR CARITAS Diecezji Rzeszowskiej. Litania Loretańska ku czci NMP i Różaniec 11:30. O godz. 18:00 nabożeństwo przy Kapliczce św. Jana Nepomucena.

1a. Kontynuujemy nowennę przed Uroczystością Zasłania Ducha Świętego (19-27 maja).

2. W poniedziałek 22 maja – wspomnienie św. Rity z Casci, zakonnicy – Mszy Świętej nie będzie.

3. We wtorek 23 maja – rocznica poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu oraz wspomnienie św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

4. W środę 24 maja – wspomnienie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

5. W czwartek 25 maja – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy oraz św. Magdaleny Zofii Barat, dziewicy – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

6. W piątek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, dzień Matki – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny w intencji żyjących i zmarłych Matek o godz. 18:00.

7. W sobotę 27 maja – Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

8. W niedzielę 28 maja – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania Loretańska ku czci NMP i Różaniec 10:30.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/