14 maja – Szósta Niedziela Wielkanocna

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

1. W niedzielę 14 maja – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Litania Loretańska ku czci NMP 10:30.

1a. Kontynuujemy nowennę do św. Andrzeja Boboli. Módlmy się, aby został jednym z Głównych Patronów Polski. Módlmy się o pokój w Polsce i na świecie.

2. W poniedziałek 15 maja – wspomnienie św. Zofii, wdowy, męczennicy oraz św. Izydora Oracza – Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00, wieczorna z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

3. We wtorek 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00. Módlmy się, aby św. Andrzej Bobola został zaliczony do grona Głównych Patronów Polski.

4. W środę 17 maja – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

5. W czwartek 18 maja – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera oraz św. Jana I, papieża i męczennika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

6. W piątek 19 maja – wspomnienie św. Urbana I, papieża, św. Iwo Helory, prezbitera oraz św. Kryspina z Viterbo, zakonnika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

6a. Początek nowenny przed Uroczystością Zasłania Ducha Świętego (19-27 maja).

7. W sobotę 20 maja – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

8. W niedzielę 21 maja – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA – ODPUST W PARAFII – Msze Święte: rano o godz. 8:00 i SUMA ODPUSTOWA o godz. 12:00. Litania Loretańska ku czci NMP i Różaniec 11:30. Mszy Świętej odpustowej będzie przewodniczył Ks. Bogdan Janik – Dyrektor OWR CARITAS Diecezji Rzeszowskiej.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/